Шуліки

        14 Январь 2015

шуліки   Шуліки — це досить великі птахи. Від інших хижих птахів шуліки відрізняються невеликим, слабким гачкуватим дзьобом, короткими ногами і величезними довгими крилами. Всього налічується 8 видів шулік, але, напевно, найпоширеніший з них рудий шуліка.

шуліки

    Червоного або рудого шуліку легко відрізнити від його родичів за чіткою роздвоєністю хвоста. Голова і горло цього шуліки мають білий колір з чорно-бурими смужками, груди і живіт — іржаво-червоні, спина і плечі — чорно-бурі і, нарешті, крила — чорні.

шуліки

    Шуліку не можна назвати величним птахом, як скажімо, беркута. Він досить таки неповороткий, ледачий і не відрізняється особливою хоробрістю. Літають шуліки неквапливо, але напрочуд невтомно. Вони можуть піднятися на запаморочливу висоту, де їх навіть розгледіти неможливо. Шуліки досить тямущі птахи, принаймні, вони легко можуть розпізнати мисливця від звичайної людини. Зазвичай вони уникають місць, де їх хоча б одного разу налякали.

шуліки

    Харчуються шуліки дрібними ссавцями (миші, полівки, ховрахи, лемінг, навіть молоді зайці та кролики), зміями, жабами, комахами, а іноді полюють і на птахів. Гніздяться вони на верхівках дерев. У кладці зазвичай 2-3 яйця, які висиджує самка.

    Рудий шуліка легко приручається. Спійманий він довго придурюється мертвим, поки не зрозуміє, що його хитрість розгадана. Його часто плутають з чорним шулікою, який менший за розмірами і у якого темніше пір’я.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin