Шпаки

        15 Апрель 2014

шпаки   Шпак — один з найперших вісників весни . Шпаки прилітають до нас вже в лютому або березні. Тільки трохи теплішає , як самці з’являються біля шпаківень або дупел і починають співати. Звичайні шпаки селяться в будь якій порожнечі. Вони швидко звикають до нової місцевості і цілком обходяться без природних дупел, їх цілком задовольняють отвори в стінах або щілини в скелях. Але найбільше шпакам подобаються шпаківні , які люди їм із задоволенням виготовляють .

шпаки

   Гніздо будує самка. Самець допомагає їй лише символічно , зрідка приносячи « будматеріал ».

   Сидячи на гілці , шпак вранці та ввечері наспівує дзвінкі пісні. І яких тільки переспівів не почуєш в його пісні . Шпак вміє імітувати голоси безлічі птахів і не тільки. Яйця зеленувато -блакитного кольору вдень висиджують самка і самець по черзі, а вночі тільки самка. Висиджування триває близько 2 тижнів, а ще через 20-22 днів пташенята стають на крило.

шпаки

     Шпаки ніколи не байдикують . Вони вірно охороняють наші поля, городи, сади від шкідників і тому є вірними друзями людини . Цілий день шпаки бігають по доріжках і гілках, заглядаючи під кожен листочок, збираючи корм для пташенят. Під час висиджування пташенят шпаки харчуються виключно комахами, хробаками, гусеницею, павуками, а в кінці літа їх раціон різко змінюється — вони переходять на рослинну їжу.

шпаки

   Наприкінці серпня та на початку вересня можна спостерігати великі зграї шпаків, які вчиняють переліт. Вирушаючи на південь Європи та до Африки, вони зупиняються тільки на нічліг в заростях чагарнику або в кронах дерев. Навесні ж шпаки обов’язково повертаються в рідні краї.

   І знову лунають трелі , які можете подивитися і послухати у відеосюжеті

[ youtube ] bF10ReJ2f0A [/ youtube ]

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки:

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin