Шкіряста черепаха

        23 Сентябрь 2012

шкіряста черепаха   Шкіряста черепаха — найбільша черепаха у світі. Недавно я писав про слонову черепасу, яка є найбільшою серед наземних черепах. Так от, шкіряста черепаха більше від неї практично в 2 рази, і вага її складає до 600 кг. Довжина тіла цієї тварини сягає 2.5 метрів, а розмах ніг-ласт 3-5 метрів.

шкіряста черепаха

   Шкіряста черепаха відрізняється від своїх родичів не тільки величезними розмірами, але як видно з назви ще й будовою панцира. Перш за все, панцир не пов’язаний, як у інших черепах, зі скелетом. Він складається зі зрощених кісткових пластинок та зверху покритий міцною шкірою. Ця «конструкція» просочена жиром, причому в чималій кількості. Вся тварина збалансована таким чином, що густина тіла приблизно дорівнює густині морської води. Така особливість шкірястої черепахи дає їй можливість вільно пересуватися по океанських просторах. Ця тварина вважається всеїдною, так як в їжу йдуть як водорості, так і молюски, медузи, риба, ракоподібні і т.д.

шкіряста черепаха

   Необхідно зауважити, що шкіряста черепаха мешкає в трьох океанах — Атлантичному, Тихому та Індійському. У Північному Льодовитому океані тварина не може жити через низьку температуру води. Шкіряста черепаха віддає перевагу одиночному способу життя у водній стихії, виходячи на сушу тільки для кладки яєць. На відміну скажімо від зеленої черепахи, шкіряста черепаха закопує свої яйця дуже глибоко — на 1-1.2 метра, зверху засипає піском, причому при цьому його ще й утрамбовує.

шкіряста черепаха

   Помічена також особливість кладки шкірястої черепахи, яка полягає в тому, що поверх основної кладки з 100-150 яєць, тварина відкладає декілька стерильних (без жовтка). Вчені схиляються до думки, що з часом ці яйця лопаються, тим самим збільшуючи вільний простір кладочної камери. Вилупившись, маленькі черепашки, якимось дивом вириваються з такої глибини і прямують  до води.

шкіряста черепаха

   Через все більший розвиток туризму, все менше місць для гніздування залишається у шкірястої черепахи. З кожним роком її стає все менше. Зараз кілька країн, де живуть і розмножуються ці цікаві плазуни, взяли їх під охорону. Я сподіваюся, що людство зможе зберегти шкірясту черепаху для своїх нащадків.

Процес кладки яєць шкірястої черепахи можете також подивитися в відеофрагменті

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Плазуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin