Шимпанзе

        17 Сентябрь 2012

шимпанзе  Шимпанзе. Дорогі друзі, як ви вважаєте — хто найближчий родич людини? Мають рацію ті хто сказав — шимпанзе. Цю тварину  і твариною важко назвати. Мавпа дуже схожа на людину, як внутрішніми органами, так і зовнішністю. Шимпанзе стоїть вище навіть горил та орангутанів. Деякі вчені дотримуються думки, що 20 млн. років тому у людини і шимпанзе був один предок, однак, далі вони пішли різними шляхами еволюції.

шимпанзе

   Темна шерсть шимпанзе налічує, як не дивним може спочатку здатися, таку ж кількість волосся, як і тіло людини. Звичайно ж, це волосся темніше, довше, жорсткіше і, звичайно ж, помітніше.  Тіло шимпанзе також схоже на людське, хіба що інші пропорції. Дорослий шимпанзе має вагу близько 70 кг, а ріст його становить до 170 см.

   Відразу після народження дитинча шимпанзе має вагу менше 2 кг. Воно народжується безпорадним,  як і дитина людини. Але вже через кілька тижнів повисає на животі матері, вчепившись за шерсть, а в шість місяців перебирається до неї на спину.

шимпанзе

   Шимпанзе водяться в тропічних лісах Африки. Харчуються тварини фруктами, горіхами, молодим листям, а іноді і м’ясом. Живуть шимпанзе великими групами по 30-80 особин. Якщо якась з мавп знаходить місце з достатньо великою кількістю корму, вона голосно кричить, оповіщаючи інших про свою знахідку.

   Рівень розвитку рук і мозку шимпанзе дозволяють їм виконувати безліч операцій. Вони будують гнізда, розбивають горіхи, використовуючи як знаряддя камені, колупаються в дуплах дерев прутиками, намагаючись добути їжу. Шимпанзе роблять спроби полювання і в разі успіху повторюють свої дії знову і знову, тим самим навчаючись новим прийомам. Вони можуть вільно оточити і вбити, приміром, павіана, який відбився від зграї. І найцікавіше, що недавно відкрили вчені, так це те що шимпанзе подібно людині можуть відчувати скорботу за померлими родичами або близькими по зграї.

шимпанзе

   Підсумовуючи сказане, я на розпутті — шимпанзе ближче до людини або все ж до тварини? Робіть висновки самі, дорогі друзі.

   Я завжди намагався в кінці своїх оповідань про тварин показати вам, дорогі друзі, позитивне відео. Але ось цей фрагмент мене потряс до і я пропоную подивитися його вам, що б і ви зрозуміли наскільки шимпанзе близькі до нас.

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Шимпанзе" є 1 коментарій

  1. Essays like this are so important to bronneaidg people’s horizons.

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin