Щури

        28 Декабрь 2013

щури   Щур або пацюк  — це кмітлива, хитра та спритна тварина, яка створює серйозну проблему для міст і сіл. А в середні віки пацюки були чи не найстрашнішим стихійним лихом. Деякі натуралісти порівнювали дії цих істот з навалою Чингісхана. Щурів знищували сотнями, тисячами, використовували отрути, вогонь, навіть відлучили від церкви, сподіваючись нарешті накликати на них прокляття небес.

щури

   Живуть пацюки скрізь, але особливо їм подобається поруч з людиною. Вони безмірно ненажерливі та плодючі. Одна самиця щура здатна протягом року привести на світ більше сотні собі подібних. Їх практично неможливо знищити.

   Найвідоміші щури — чорні та сірі. Довжина чорного пацюка становить 35 см, у т. ч. 19 хвіст. Сіра, відповідно, 42 і 18 см.

щури

   У обох видів щурів бойове минуле, про яке навіть ходять легенди. Чорні щури в середні віки тероризували всю Європу, пожираючи всі запаси, чим прирікали на смерть від голоду цілі міста. Сірі ж — в 1727 році здійснили похід від Каспійського моря і, тільки уявіть собі, до самої Італії. Величезними зграями пацюки рушили на захід. Причиною став землетрус. Цих істот не зупинила навіть Волга, в якій тварини гинули тисячами. Дорогою багато хто з них потрапив на корм орлам, вовкам та лисицям. Але це була лише незначна частина щурячого війська, якому не було кінця і краю. Тоді були розорені багато полів та складів зі збіжжям, безліч тварин і навіть людей було загризено на смерть. На одній тільки паризькій бойні всього за місяць було знищено 16000 щурів.

   Ці істоти виживають в самих нестерпних умовах. Їх не бере ніщо — ні вода, ні мороз, ні навіть радіація. На одному острові, через рік після випробування ядерної бомби пацюки не тільки не зникли, а й надзвичайно розплодилися, а їх розміри досягали 1 метра.

щури

   У щурів іноді спостерігається дуже цікаве явище — «щурячий король». Насправді, це переплетений хвостами і лапами клубок щурів, який нараховує в собі до 50 тварин. Харчуються вони підношеннями інших щурів, тому що самі не можуть рухатися. «Щурячий король» залишається загадкою для вчених і зараз.

   Щури дуже кмітливі тварини. Свою кмітливість і відвагу вони проявляють насамперед під  час пошуків їжі. Наприклад, пацюки, коли крадуть яйця, то одна хапає яйце лапами, а друга тягне її до нори за хвіст. Дуже оригінально вони дістають і сметану з банок з вузькою шийкою. Щур занурює в сметану свій хвіст, а потім облизує сам і дає облизувати іншим пацюкам.

   Для людини особлива небезпека  пацюків  проявляється в тому, що вони є переносниками чуми. Це основна причина непримиренної боротьби з ними. Сподіватися на те, що ця тварина вимре, самі розумієте, не доводиться, тому що пацюки дуже швидко набувають імунітету до різних отруйних речовин. Деякі вчені схиляються до думки, що якщо (не дай бог) раптом станеться ядерна війна, то на землі виживуть тільки таргани та пацюки.

Іноді навіть кішкам дістається від щура, про це у відеосюжеті

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin