Щілинозуб

        15 Январь 2018

щілинозуб   Щілинозуб. Яку асоціацію у вас, друзі, викликає слово їжак? В першу чергу, напевно, щось колюче? Так ось колючі не всі їжаки. Наприклад, щілинозуб  взагалі не має колючок, але, тим не менш, він найближчий родич всім нам знайомого їжачка.

щілинозуб

Щілинозуб за всіма параметрами тварина комахоїдна, але форма і формула зубів дуже відрізняється від стандарту. Навіть свою назву щілинозуб отримав за оригінальну конструкцію різців.

Щілинозуби, корінні мешканці північноамериканського континенту, в цілому, ніколи великою чисельністю не відрізнялися. Але привезені зі Старого Світу мангусти (з їх допомогою люди планували знищувати змій, яких в тих місцях було безліч) стали для цих тварин справжнім лихом. Замість того, щоб полювати на гримучих змій, які швидші за звичних для мангустів кобр і гадюк, хижаки почали полювати на щілинозубів. Адже таке полювання було менш небезпечне і разом з тим набагато ефективніше. Як результат — повне зникнення щілинозубів на континенті. Сьогодні їх можна зустріти тільки на Кубі та на Таїті.

щілинозуб

Кубинський щілинозуб розмірами приблизно зі щура. Мордочка, правда, у нього довга та вузька з маленькими очима біля основи. Нею щілинозубові  зручно залазити у всі щілини в пошуках слимаків, мурах та інших комах, а при необхідності подібно поросяті і в землі поколупатися. Ну а якщо носом не впорається, то можна і міцними кігтями допомогти.

щілинозуб

На крижах та під пахвами у щілинозуба є спеціальні залози, які виділяють різкий мускусний запах (чом і не скунс?). Крім того, для захисту від ворогів, слина щілинозуба має отруйні властивості. Але найцікавіша особливість в будові цієї тварини полягає в тому, що у самок соски розташовані … на сідницях. Потомство, до речі, щілинозуби народжують два рази в рік, але всього по 1-3 малюка. При такій інтенсивності розмноження без допомоги людини щілинозубові не встояти під натиском їх найлютіших ворогів мангустів.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахоїдні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin