Рябчик

        12 Декабрь 2017

рябчик   Рябчик. Пам’ятаєте слова великого поета В.Маяковського: «Їж ананаси, рябчиків жуй, день твій останній приходить буржуй»? Ну з ананасами зрозуміло, їх важко було привезти в Росію. Але чому рябчики? Та тому, що в усі часи рябчик був бажаним трофеєм на полюванні за його смачне м’ясо. Що ж це за птах такий — рябчик? Отже…

рябчик

Сама назва визначає колір рябчика — рябий з красивою чорною шийкою спереду та чубчиком з пір’я на голові. У порівнянні зі своїми найближчими родичами та сусідами — тетеруком і глухарем, рябчик просто мініатюрний. Його вага становить не більше 600 грам. Але як то кажуть — «малий золотник, та дорогий».

Основна їжа рябчиків — молода трава, насіння, ягоди, а також іноді комахи та черв’яки. А от для пташенят комахи — це основний корм.

рябчик

Живуть рябчики в лісах, в пошуках корму кочують, але не під час гніздування. В цей час вони живуть осіло. На місце гніздування рябчики постійно повертаються в одне і те ж місце, причому постійними парами. Дуже рідко птахи живуть поодинці або невеликими зграйками. Примітно і те, що на відміну від своїх більших сусідів в висиджуванні та вихованні потомства беруть участь обидва батьки.

рябчик

Пташенята рябчика ростуть дуже швидко. Буквально через десять днів після народження вони здатні злітати на дерево для ночівлі. Від десятиденного віку до сорокаденного їх вага збільшується в 23 рази. Але, не дивлячись на це, батьків пташенята залишають тільки восени.

Чимало і ворогів у рябчика. На них полюють, як пернаті хижаки — яструби, орлани, беркути, сови, так і наземні — лисиці, куниці, соболі і т.д. Як я вже говорив вище, людина також полюбляє полювати на рябчика. М’ясо у птаха біле, ніжне і дуже смачне. На жаль, про це знають і браконьєри.

  Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin