Риба
«Якщо порахувати всі книги, статті та розповіді про риб, — сказав ще в позаминулому столітті Рубакін — досить відомий знавець книг, — то їх виявиться, ймовірно, лише трохи менше ніж самих риб».
Риба привертала увагу людини вже з найдавніших часів. І недивно — адже, риба була однією з головних складових раціону людини. Стає зрозумілим, чому зображення риб зустрічається вже в найперших примітивних творах мистецтва — малюнках первісної людини. І пізніше ми бачимо їх зображення у всіх відомих нам стародавніх народів.
Дуже давно почалося вивчення риби. До наших днів дійшли свідчення того, що цим займався, наприклад, вчений античного світу Аристотель, а він, як ви знаєте, жив ще в IV столітті до н.е. І сьогодні вчені всього світу вивчають світ риб. А по-іншому і бути не може. Ви ж не будете заперечувати того, що зловити рибу, не знаючи де вона живе, чим харчується, коли харчується ц просто неможливо. Про ці прописні істини вам скаже будь-який рибалка, будь то любитель або професіонал.
Ця стаття — початок нової рубрики про рибу та рибалку, сподіваюся, Вам буде цікаво. І не можу не нагадати на завершення, що риба — це частина тваринного світу, і її потрібно берегти. Браконьєрство в рибній ловлі не менш страшне, ніж браконьєрство на полюванні.
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!