Ракоподібні

        15 Ноябрь 2014

ракоподібні    На нашій прекрасній планеті живе більше 35 тисяч видів ракоподібних. Але вчені і на сьогоднішній день всіх ще не вивчили. Ракоподібні зустрічаються практично скрізь, починаючи від калюж, озер і річок і закінчуючи морями та океанами. Деякі з них живуть навіть в людських оселях. Вони пристосувалися до найрізноманітніших умов існування. Навіть у самій солоній на землі затоці Кара-Богаз-Гол в Каспійському морі живе рак артемія. Деякі ракоподібні можуть вижити навіть в пересохлих водоймах до трьох років.

ракоподібні

    Ракоподібні бувають самих різних розмірів — від кількох  десятих міліметра до метра. Деякі ракоподібні подібно до хамелеона здатні міняти забарвлення під колір навколишнього середовища. Більшість цих тварин мають хітиновий панцир, який захищає їх від чисельних ворогів (річкові раки, омари, креветки, краби та ін.).  Зазвичай у всіх ракоподібних 10 кінцівок — 2 передні, перетворені в клешні та 8 ніг для пересування і закріплення на підводних предметах. Тварини також мають три пари щелеп.

ракоподібні

    Очі ракоподібних складаються з безлічі окремих оченят — фасеток. Одне око може мати до 3000 фасеток. Нема їх тільки у глибоководних видів. Ворсинки на голові ракоподібних грають роль органів відчуття. Розмножуються вони, відкладаючи яйця у величезній кількості — до 600 млн. штук! Звичайно не всі вони стануть рачками. Більшість з них послужить кормом рибі та іншим тваринам. В цілому велика частина ракоподібних служить кормом для безлічі видів риби, вусатих китів та птахів (чайки, баклани, альбатроси і т.д.).

ракоподібні

    Смертельну загрозу ракоподібним представляє забруднення води промисловими відходами. Не хочеться навіть думати про це, але якщо раптом пропадуть ракоподібні, то разом з ними пропаде і безліч тварин океану. Тоді Світовий океан перетвориться на величезну водяну пустелю …

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Ракоподібні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin