Пума

        17 Июнь 2012

пума   Пума або гірський лев, або кугуар, або рудий тигр, або…  ще з півсотні назв — представник сімейства котячих, а саме диких малих кішок. За кількістю назв ця красива дика кішка є рекордсменом і навіть записана в Книгу рекордів Гіннеса. Як я вже сказав вище, пума відноситься до малих кішок, хоча і займає друге місце по величині в Америці, поступаючись тільки ягуару. Її зріст становить 65-75 см і живе вона як в низинах, так і в гористій місцевості до позначки в 4700 м над рівнем моря. Помічено таку тенденцію —  чим вище, тим дрібніші пуми там живуть.

пума

   Основна їжа пуми — це олені. Але це визначення чисто умовне, так як при їх нестачі пума не гребує і іншою дичиною. Може напасти і перемогти лося чи бика, якщо ні, то пуму задовольнить і койот або броненосець, мурахоїд або дикобраз, навіть скунс або білка. Ціково і те, що пума не робить абсолютно ніяких відмінностей між дикими та домашніми тваринами. За це її довгий час переслідували і знищували практично на всій території Америки. У деяких штатах платили навіть премію за вбивство пуми. В результаті пума повністю зникла в багатьох місцях, колись  густо заселених, цією красивою твариною.

пума

   Ще однією особливістю пуми є те, що, будучи сама однотонного забарвлення (коричнево-жовтий схожий на забарвлення оленів), народжує плямистих кошенят. Ця плямистість іноді зберігається до однорічного віку.

пума

   Пума на рідкість терпляча та мовчазна тварина. Навіть потрапивши в пастку чи капкан, пума не панікує, а методично намагається звільнитися, причому робить це мовчки, пересилюючи біль. І в нагороду за це їй нерідко вдається звільнитися, здавалося б, з безнадійного становища.

   В даний час три підвиди пуми взяті під охорону, а один навіть занесений в Червону книгу зі статусом «критичний», тобто практично вимерлий. Але, на жаль, охороняючи свої ферми, у багатьох місцях пум продовжують знищувати. Не хотілося б, щоб наше потомство повністю втратило настільки красиву і граціозну кішку, якою є пума.

   Пума, власне як і будь-яка мати, захищає своїх дітей. Сутичку ведмедя грізлі з пумою пропоную подивитися прямо зараз у ролику.

Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Кішки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin