Повзик

        3 Июнь 2018

повзик   Повзик, дивлячись на назву, повинен повзати. Але це не зовсім так. Він не плазує,  він бігає. Причому повзику абсолютно не важливо, як бігти по стовбуру дерева — вниз головою або вгору. Бігає птах дуже спритно, хоча з боку і здається, що повзає.

повзик

Свої пробіжки повзик  робить не просто так. Загляне, а то і свій довгий дзьоб засуне в кожну щілину, в кожну нерівність. Іноді він навіть стукає по стовбуру, як дятел. А мета одна — знайти комаху або личинку, яка затамувалась там.

На зорі, поки сонечко не піднялося високо, повзика часто можна побачити і на землі. У прохолодні ранкові години тут він швидше може знайти собі сніданок ніж на дереві.

повзик

Своє гніздо повзик зазвичай облаштовує в дуплі. Але як облаштовує. Він його штукатурить. Не вірите? Але це правда. Штукатурить він обов’язково вхід, а то і стелю і навіть зовнішню стінку. Штукатурить  глиною, яку розмочує власною слиною.

повзик

Повзики — дружні подружжя і прекрасні батьки. Разом вони годують пташенят навіть після того, коли  ті вийдуть з гнізда. Поки в гнізді пташенята, батьки раз по триста за день прилітають з ласощами для пташенят  до гнізда.

На зиму повзики влаштовують собі комори в дуплах. Збирають туди горіхи, насіння, жолуді. Кількість запасів залежить від розмірів дупла. Якщо дупло дозволяє, то запасів може бути більше кілограма. Благополуччя птаха взимку якраз безпосередньо залежить від кількості цих запасів. Якщо ви випадково побачите таку комору, не чіпайте її. Можливо, це врятує життя повзика.

   І короткий ролик про повзика на закінчення

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin