Породи кішок

        6 Май 2012

породи кішок   Перша згадка про кішку, як про домашню тваринку, датується четвертим тисячоліттям до нашої ери. Вчені вважають, що саме тоді людина приручила кішку. Хоча мені особисто більше подобається версія, що це кішка приручила людину, а не людина кішку. Але як би там не було, саме тоді почали з’являтися перші породи кішок. З самого початку одомашнення цих тварин було кілька порід і пояснюється це тим, що предків сучасних кішок декілька, в залежності від географічного розташування і періоду приручення.

   На сьогоднішній день в світі налічується близько 130 порід кішок.Класифікацію порід регламентує Міжнародна федерація любителів кішок.Для кожної породи кішок встановлений свій жорсткий стандарт по екстер’єру.У цьому стандарті описуються розміри кішки, включаючи розміри окремих частин тіла (голови, хвоста, тулуба, лап і т.д.), а також різновид  хутра.

породи кішок

   В залежності від довжини шерсті породи кішок поділяються 4 підгрупи:
-Довгошерсті, до них відносяться пекінські, кумерськие, балінезійськие, перські породи кішок;
-Напівдовгошерсті — це єнотові, норвезькі, бірманські і т.д.;
-Короткошерсті — російські, сіамські, європейські, східні і т.д.;
-Безшерсті породи кішок — це канадські і мексиканські.

   Описати всі породи кішок в одній статті, як самі розумієте, неможливо.Тому дам коротку характеристику п’яти найпопулярніших.

персидська кішка   Персидська кішка — популярна вже протягом багатьох поколінь. Вперше ця порода кішок згадується в ієрогліфах однойменної країни в XVII столітті до н.е. В Європі ця порода з’явилася теж у XVII столітті, але вже нашої ери. До себе притягує красивою довгою шерстю самих різних забарвлень і спокійним, навіть можна сказати флегматичним, характером.Той, хто вирішив зупинити свій вибір на цій породі кішок, повинен бути готовий до необхідності регулярно і ретельно доглядати за її довгою шерстю.

сіамська кішка   Сіамська кішка — прийшла в Європу з Таїланду (раніше Сіам). Ця порода кішок привертає до себе надзвичайно красивим забарвленням і глибокими блакитними очима. Крім того у цієї кішки унікальний характер — вона, практично як і собака, піддається дресируванню, причому отримує від цього задоволення. Ця кішка дуже товариська і прив’язана до людини.                                                                                                                           

мейн-кун   Мейн-кун — одна з довгошерстих порід кішок, виходець з північних штатів США.
Це великі кішки вагою 6-8 кг, а буває досягають і 13 кг. Довгий пухнастий хвіст — ось її найпривабливіша частина тіла. Але найголовніше те, що її шерсть хоч і довга, але практично не вимагає догляду, і це часто схиляє людей вибирати для себе цю породу кішок.                                                                                

регдол   Регдолл-в перекладі з англійської мови це слово означає «ганчіркова лялька», і порода кішок з такою назвою виправдовує його. Симпатична мордочка з «левиним» комірцем нікого не залишить байдужим і ви, дивлячись на цю кішку, обов’язково посміхнетеся. Але будьте готові, як і у випадку з перською кішкою, вам доведеться часто розчісувати її довгу шерсть.                                                                                                                                                                                                                           
бірманська кішка   Бірманська кішка — в рідній країні відома як «священна Бірма». Поглянувши на цю кішку один раз, неможливо в неї не закохатися. Ця порода кішок має забарвлення і блакитні очі сіамської кішки і в той же час довгу шерсть перської. Характер, до речі будь сказано, теж, щось середнє між цими двома породами кішок.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
І на завершення хочу додати — якщо ви вирішили завести собі кішку в якості домашньої тварини, то вибір породи завжди буде за вами. Але пам’ятайте — яку б породу кішок ви не вибрали, вона вас буде любити рівно стільки, скільки любите ви її. Кішка — це не людина, її неможливо обдурити.

   Будь-яка тварина – творіння Боже!        Рубрика: Домашні кішки       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin