Полівки

        22 Октябрь 2012

полівкаПолівки — це гризуни, які поширені практично по всьому світі, за винятком хіба що крайньої півночі та Антарктиди. Полівок існує безліч видів в залежності від географії проживання. Проте не потрібно полівок плутати з мишами. Це зовсім інша тварина, хоча зовні вони і схожі. Полівки ближче до лемінгів або ондатри.

полівка

    Ці тварини в залежності від виду мають розмір від 7 до 30 см і більше. Найпоширеніші, так звані звичайні або сірі полівки, мають довжину 15-17 см і хвіст ледве коротший тулуба. Заселяють луки, заплави річок, живуть і в полях, завдаючи шкоди сільському господарству. Є незамінною здобиччю для багатьох хижаків — лисиці, соболя, рисі та багатьох інших. Навіть популяція деяких хижаків (наприклад, канадської рисі та білої сови) залежить від популяції полівок.

полівка

   Ці гризуни живуть переважно колоніями, що складаються з декількох виводків однієї пари. Потрібно відзначити, що полівки призводять по 2-3 виводки з 5-7 малюків на рік. До того ж статева зрілість настає вже через пару місяців після народження. Нори полівок мають безліч розгалужень та виходів. На зиму тварини не падають в сплячку, а продовжують вести активний спосіб життя. Якщо земля вкривається снігом, то полівки роблять ходи під ним, не виходячи на поверхню.

полівка

   Харчуються полівки травою, насінням, корою чагарників та дерев. І якщо деяким видам полівок нічого не загрожує і навіть з ними необхідно боротися як з шкідниками та розповсюджувачами інфекційних захворювань, то цілій низці видів загрожує небезпека зникнення, і вони навіть занесені в Міжнародну Червону книгу. У будь-якому випадку полівка займає своє місце в харчовому ланцюжку і для матінки-землі така сама люба, як і будь-яка інша тварина.

   А ось що буває, коли полівка, з якихось причин вилазить з-під снігу

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin