Плямистий олень

        26 Август 2012

плямистий олень   Плямистий олень. Практично всі олені народжуються з плямами, але з часом забарвлення шерсті стає однотонним. Виняток з цього правила є аксис, деякі лані і плямистий олень. Ці тварини залишаються плямистими все життя. Існує 13 загальновизнаних підвидів плямистого оленя. Не так давно плямистий олень перебував на межі зникнення, але в кінці 30-х років минулого століття було проведено ряд заходів по його акліматизації. Ці заходи дали позитивні результати.

плямистий олень

   Плямисті олені живуть у дубово-широколистих лісах. Пасуться вони в долинах, не підіймаючись високо в гори. Взимку плямистих оленів можна зустріти в лісах, на лісистих схилах, де сніговий покрив невеликий і тримається не довго. Влітку плямисті олені розходяться по величезній території, де їх очікують багаті пасовища. Восени, коли трава в’яне в їжу йдуть гілочки та листя кущів і дерев. Плямисті олені з задоволенням включають в свій раціон жолуді, а взимку й дубову кору. При нагоді тварини виходять до моря, щоб поласувати водоростями.

плямистий олень

   Зріст плямистого оленя близько 1 метра, а його довжина близько 2 метрів, з яких хвіст 20 см. голова самця прикрашена чудовими рогами з агатьма розгалуженнями. Висотою така «корона» іноді сягає 90 см.

   Приплід у плямистих оленів з’являється в травні. Зазвичай самиця народжує одне оленя, дуже рідко 2. Як і її родичі, самки північного та благородного оленя, вона дуже ніжна і дбайлива мати.

плямистий олень

   Плямисті олені досить уразливі перед нападом хижаків, серед яких особливо небезпечні вовки в другій половині зими, коли глибокий сніг і крижаний наст утрудняють пересування. Бували випадки, коли плямисті олені, рятуючись від вовків, запливали в море. Деяку шкоду, яка позначається на чисельності плямистих оленів, приносять їм також тигри, леопарди, рисі та інші хижаки.

   Для видобутку пантів (молодих рогів) плямистих оленів розводять на спеціальних фермах.

   Пропоную вам, друзі, подивитися відеоролик, знятий з великою любов’ю до плямистих оленів.

  

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin