Плямиста гієна

        2 Июнь 2012

плямиста гієна   Плямиста гієна — один з чотирьох видів гієн (є ще смугаста і бура гієни, а також земляний вовк), на сьогоднішній день, мабуть, найпоширеніший. Плямиста гієна поширена на більшій частині Африки. Ця дика тварина віддає перевагу соціальному способу життя, причому в зграях плямистих гієн панує матріархат. Ватажок зграї — завжди самка. Але мало того, — найнижча за ієрархією самка плямистої гієни, завжди вище від самого високо стоячого самця. Також, що рідко зустрічається серед ссавців, самка помітно більша від самця. Вага дорослої самки плямистої гієни близько 70 кг, тоді як самець зазвичай важить не більше 60 кг.

плямиста гієна

   Спілкування в соціальній групі, а простіше кажучи в зграї відбувається за допомогою безлічі звуків, які вміють «промовляти» плямисті гієни (всього їх відомо одинадцять). Хоча людині найбільше відомий, так званий, «регіт гієни. Цей «регіт», до речі сказати, вірніше його тональність, говорить також про статус плямистої гієни в зграї. Про статус гієни говорить і положення хвоста — чим вище хвіст, тим вищий статус. Кумедно, чи не так?

плямиста гієна

    Незвичайні у плямистих гієн і статеві органи. У самок є яскраво виражені хибночоловічі зовнішні статеві органи, через що часом важко визначити стать особини. Але, у жодному разі не подумайте, що плямисті гієни гермафродити. Це не так. Вчені таке явище пояснюють високим рівнем тестостерону в організмі самок плямистої гієни.плямиста гієна

   Всупереч розхожій думці, що плямисті гієни харчуються тільки падалиною, вони відмінні мисливці. 80% тварин для свого раціону плямисті гієни вбивають самі. Дуже часто буває, що лев забирає здобич у гієн, а не навпаки, як вважає більшість. Хоча справедливості заради треба сказати, що плямиста гієна не пропустить нагоди вкрасти, а іноді й відняти у більш слабкого хижака, наприклад, у старого лева, леопарда чи гепарда. Що поробиш, світ іноді буває дуже жорстким. На даний час повне вимирання плямистій гієні не загрожує, хоча і спостерігається деяке зниження популяції. Навіть якщо ви не змогли в собі побороти негативне ставлення до цієї цікавої тварини, пам’ятайте, що плямиста гієна, як власне і інші види, є санітаром дикої природи.

   А ось за це їх не люблять

   Пам’ятайте, тварини – творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin