Пічкур

        4 Январь 2017

пічкур   Пічкур серед рибалок отримав визнання головним чином, як насадка для лову інших риб (живець).  І в цій ролі він себе цілком виправдовує, тому що дуже живучий і у нього міцні губи, а отже, не зірне з гачка. Крім того, пічкура навіть використовують для годування цінних риб. Якщо дати волю пічкурам, то шкода від них теж буде немала — він поїдає ікру інших риб, яка часто для нього основна їжа.

пічкур

   Пічкур нічим не примітна рибка, довжиною не більше 25 см, а зазвичай набагато менше. У нього циліндричний тулуб, в кутках рота два вусики.

   Розрізняють декілька різновидів пічкурів. У нас найбільш поширений пічкур звичайний, живе в річках та озерах з чистою водою, а також довговусий — мешканець швидких річок та далекосхідний, що вважає за краще стоячу воду. Взагалі пічкурі водяться в Європі, Сибіру, ​​Середній Азії, на Далекому Сході.

пічкур

   Пічкур — мешканець найрізноманітніших водойм — великих та малих річок, ставків та озер з проточною водою, він явно віддає перевагу чистій, але не дуже холодній воді. Втім, потрапивши в непроточну чисту воду, він приживається і там, хоча буває набагато дрібнішим. Любить пічкур галечникові та піщаний ґрунти.

   Тримається пічкур невеликими зграйками, часто разом з іншими рибами, наприклад, гольцем або гольяном. Характерно, що на відміну від багатьох стайних риб, пічкурі не утворюють зграй за «віковим» принципом — молодь плаває разом зі старими.

пічкур

   Пічкур — денна риба, яка полюбляє  освітлені місця. Вночі він лежить на дні, спираючись на плавники. Це малорухлива риба, хоча і вміє швидко плавати, зокрема рухатися проти течії, навіть сильної. На перекатах, правда, він піднімається поштовхами, від одного каменю, за яким криється, до іншого.

   Пічкурі тримаються біля дна, тут вони знаходять і корм — личинок, черв’яків, дрібних ракоподібних, але в основному ікру.

   Нерест пічкурів відбувається з кінця весни до серпня. Ікра метають на мілководді, на твердих ґрунтах, а іноді навіть в норах раків. Нерестяться пічкурі, збираючись у великі зграї. Під час нересту вони висовуються з води більше ніж на половину, залишаючи голову в воді, і б’ють по воді хвостами. Пічкурі метають до 3 тис. ікринок, які прилипають до дна.

   У ставках та деяких озерах, заселених пічкуром, часто розводяться такі цінні хижі риби, як щука та судак. Для них пічкурі є чудовим кормом.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin