Перепілка

        11 Май 2018

перепілка   Перепілка. Ви напевно чули, гуляючи увечері десь у полі, своєрідне «спати пора, спати пора». Це вас на сон вмовляє перепел або перепілка. З курячого племені вона найменша. Її вага не перевищує 135 грам. Таку крихту, та ще й в добре замаскованому вбранні, серед високої трави помітити зовсім нелегко.

перепілка

Якщо перепілку все ж наполохали, то летіти вона не поспішає, а намагається сховатися в густих бур’янах. Але це зовсім не означає, що перепілка не літає. Вона літає і дуже навіть непогано, хоча робить це дуже шумно та й високо не піднімається. Перепілки серед  всіх куроподібних єдині, хто літає на зимівлю за тисячі кілометрів в теплі краї.

перепілка

Жити ж ці птахи люблять на відкритих просторах — луках, степах, іноді на узліссі, а то й в самому лісі, але тільки на великих галявинах. У будь-якому випадку обов’язковою умовою є наявність густої трави або бур’яну. Вони для перепілки і будинок, і стіл.

Напевно, навіть не потрібно говорити, що перепілка — дуже корисний птах. Він знищує насіння безлічі бур’янів, а пташенята (та й дорослі в період вигодовування) ще й шкідливих комах.

перепілка

Дуже подобається перепілкам жити на хлібних полях та сінокосах, через що багато їх гине під ножами механізмів. Перепілка, немов тільки для того щоб цього максимально уникнути дуже швидко висиджує яйця (всього два тижні), а вже через місяць пташенята зовсім дорослі. Крім того багато їх гине (втім така ж доля і у куріпки, і у деркача, і у багатьох інших степових птахів) від отрут та браконьєрів. Полювання на перепілку вважається одним з найцікавіших, але, на превеликий жаль, не всі мисливці знають почуття міри. З цих причин з кожним роком перепілок стає все менше і це дуже турбує.

   На даний час багато небайдужих людей вирощують перепілок на спеціальних фермах. Про одну з них можете подивитися невеликий фільм.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin