Пелікан

        30 Ноябрь 2014

пелікан    На землі існує вісім видів пеліканів. Всі вони родичі фрегатів і бакланів. Рожевий пелікан — найпоширеніший з них. Його вага близько 14 кг, а розмах крил 2.5 метри. Характерною особливістю цієї птиці є шкіряний мішок під дзьобом. Відмінна також  риса цього пелікана оперення рожевого кольору.

пелікан

    Всі види пеліканів значну більшість часу проводять на воді. Вони вміють чудово плавати та пірнати. Сушею пелікани пересуваються з труднощами, але літають напрочуд легко. Наприклад, на землі незграбний і смішний бурий пелікан, варто йому лише злетіти, перетворюється на граціозного красеня. Довгим клином ці великі птахи велично пливуть у повітрі, неквапливо змахуючи крилами, при цьому ритм помахів задає головний пелікан, а решта суворо його дотримується.

пелікан

    Помітивши здобич, птах миттєво змінюється. Кинувшись вниз з висоти 3-10 метрів, пелікани, наполовину згорнувши крила, відкривають дзьоб і як потужні торпеди входять у воду. Вже через кілька секунд птахи з’являються на поверхні, викидають з «мішків» воду і ковтають рибу. Так полює тільки бурий пелікан. Решта видів добувають собі корм на мілководді. Тут також своя тактика. Вони стають півколом і шукають рибу біля самого дна, черпаючи її своїм своєрідним дзьобом. Іноді щоб сполохати рибу, пелікани б’ють крилами по воді.

пелікан

    Зазвичай пелікани воліють жити великими зграями, але є й винятки. Американський білий пелікан частіше воліє вести одиночний спосіб життя.

    Чисельність пеліканів, на жаль, скорочується. Причиною скорочення стало не так полювання на них, як те, що вони дуже полохливі. Якщо їх налякати вони залишають гнізда з кладкою, а то навіть і з пташенятами, а нове потомство на новому місці вивести не встигають. Потрібно дуже обережно поводитися поблизу гніздування цих дивовижних птахів.

    А от як здобиччю пелікана може стати голуб, дивіться у відеосюжеті

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin