Павіани

        18 Январь 2015

павіани  Павіани. Витривалість, агресивність та здатність пристосовуватися — ось основні риси мавп Старого Світу — павіанів. Живуть павіани практично на всій території Африки, а також на Аравійському півострові. Вони більші за макак, але менші від людиноподібних горил, орангутангів і навіть шимпанзе. Павіани всеїдні і не гребують будь-якою їжею.

павіани

    Самці деяких порід можуть мати довжину до 1 метра разом з хвостом, при цьому їхня вага близько 40 кг. Самки менші майже в 2 рази. У пошуках їжі павіани здатні подолати за день більше 20 км. Буре забарвлення шерсті добре їх маскує серед рослинності африканських саван. При нестачі фруктів павіани можуть їсти корінці, коренеплоди і навіть траву. Їдять вони і м’ясо — зайців, кроликів і навіть малюків газелі.

павіани

   Особливе місце в житті тварин африканських саван в період посухи займає вода. Павіани вміють її добувати, копаючи ями в руслах пересохлих річок.

    На відкритій місцевості для павіанів постійно існує загроза нападу хижаків — левів, леопардів, гепардів, гієн, шакалів та гієнових собак. Тому на нічліг вони забираються на дерева або скелі. Вони як і гібони мають сідничні мозолі, завдяки яким можуть довго сидіти на гілках або каменях.

павіани

    Подорожують ці мавпи добре організованими групами. В центрі такої групи йде ватажок і самки з дитинчатами, а по краях інші самці, які стежать за безпекою. Тривожний гавкіт є сигналом тривоги. Самки збиваються в купу, а самці займають кругову оборону, приймаючи  бойовий вигляд, яким залякують ворога. Небагато хижаків ризикнуть напасти в такій ситуації. Зазвичай вони нападають на відсталих від основної групи хворих павіанів. Зграя зазвичай налічує близько 40 тварин.

    З давніх часів існують легенди, що павіани можуть кидати на людей камені зі скель. Вчені довго заперечували такий факт і повірили тільки тоді, коли троє їхніх колег мало не загинули в Африці від каменів, скинутих павіанами зі скелі. Так що в світі ще багато незвіданого і серед мавп, зокрема павіанів, також.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin