Папуги

        24 Ноябрь 2014

корела    Папуги — напевно самі потішні птахи в світі. Вони, як собаки, можуть радіти і сумувати, грати, розважатися і хитрувати. Саме ці риси здавна привертали до цього птаха увагу людини. Папуга навіть вміє копіювати людську мову (галки і шпаки теж вміють, але куди їм …). Самими балакучими папугами завжди вважалися какаду, Корелі і жако. Саме вони найчастіше стають героями піратських та морських історій. В нинішній час відомі і хвилясті папуги, які вимовляють більше 1000 слів (Елочка Людоїдка знала набагато менше). Цікаво те, що деякі папуги можуть не просто вимовляти слова, але і складати їх в речення та говорити до речі.

корела

    На сьогоднішній день на Землі налічується більше 300 видів папуг. Всі вони живуть в тропічних і субтропічних лісах. Більшість з них любить гучне суспільство, і поселяються недалеко один від одного.

    Як правило папуги мають яскраве оперення. Так, найбільші папуги — ари або макао бувають червоні, сині або зелені. Папуги, які погано літають і більшу частину життя проводять на землі — совиний (какапо) і земляний папуги, найчастіше пофарбовані в зелені тони, так їм легше ховатися серед трави.

какапо

    Деякі види цих цікавих птахів, на жаль, перебувають зараз на межі вимирання. Основною причиною цього стала вирубка лісів. На сьогоднішній день в міжнародну Червону книгу занесені какапо, сейшельський, амазонський і трав’яний папуги.

жако

    Більшість папуг добре літають і вправно лазять по деревах. Їх міцний дзьоб служить гарним знаряддям для видобутку їжі, а також для оборони. Наприклад, дорослий какаду може своїм дзьобом роздробити людині палець. Дзьоб часто папугам служить і третьою ногою, коли він перебирається по гілках.

    Харчуються папуги здебільшого плодами, горіхами, ягодами, насінням та комахами. Самки папуг відкладають від 2 до 9 яєць. З них вилуплюються безпорадні, голі та сліпі пташенята. Протягом 2-3 місяців батьки годують їх напівперевареною їжею зі свого зобу, поки ті не навчаться літати.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin