Панголіни

        9 Октябрь 2017

панголіни          Панголіни. Безліч назв мають ці тварини в різних місцевостях, але одна й таж легенда ходить навколо них. Вірять люди в чудодійну силу луски панголінів, як і в цілющі властивості рогу носорога. Талісман з луски від зубів лева, мовляв, захистить, перстень з неї — від лихого ока, а обладунки з панцира — від стріли. А ось якщо панголіна в кошарі спалити, причому обов’язково живим, то міцне здоров’я коровам забезпечене.

панголіни

Як часто буває, віра в чудодійну силу окремих частин тварини, призводить до винищення самої тварини. Ось і з панголінами так вийшло — майже знищили цих тварин, ровесників динозаврів. Часом, навіть незрозуміло, як вони змогли вижити, якщо їх вбивали десятками тисяч.

панголіни

Але все ж, незважаючи ні на що, вони вижили. Матінка природа на сьогоднішній день налічує 7 видів панголінів — 4 в Африці та 3 в південній Азії. Є серед них і ті хто по деревах лазить, причому більшість, а є й ті по землі ходять — гігантський та степовій.

Довжина панголінів значно коливається в залежності від виду і складає від 70 см до 1.8 м.

панголіни

Назва панголін, як не можна краще, характеризує його здатність згортатися в кулю ( «пенголін» по по-малайські куля). Згортаються вони подібно до нашого їжака при виникненні небезпеки, захищаючи своє черево на якому немає броні. Рідко якому хижакові вдається розгорнути панголіна. Але навіть якщо це комусь вдалося, то його чекає неприємний сюрприз. Відчувши, що не може більше опиратися, панголін бризкає своєю їдкою сечею, та ще й змішану з виділеннями анальних залоз (майже як скунс).

Луска панголіна лягає одна на одну подібно до пелюсток шишки кедра або ялинки і становить цілісний обладунок. Якщо з якихось причин панголін втратить лусочку, то вона відросте через деякий час, подібно як ніготь у людини.

   (Закінчення читайте тут)

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Ссавці       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin