Орел-могильник

        31 Октябрь 2012

орел-могильникОрел-могильник — це великий орел, розмірами лише трохи поступається найбільшому орлу беркуту. Свою трохи страшну назву орел-могильник отримав за те, що він часто споруджує свої гнізда на могильних курганах. Старі орли-могильники мають темно-буре забарвлення з чіткими білими плямами на плечах. У молодих птахів забарвлення світліше, а на оперенні добре видно білі смуги. Як і беркут, орел-могильник чудово літає, і може довго ширяти у висхідних повітряних потоках. Він також може легко пересуватися по землі, причому і кроком і пробіжками. Але робить це орел-могильник рідко, найчастіше рано вранці, коли повітряні потоки слабкі, і злітати важко.

орел-могильник

   Орли-могильники водяться в Південно-Східній Європі, в Середній Азії, зрідка зустрічаються в Криму, але найбільше їх в Казахстані.

   Орли-могильники, як і інші орли, зазвичай гніздяться на деревах, але можуть і на землі. Як я вже говорив раніше, птахи віддають перевагу курганам та іншим височинам.

орел-могильник

   Самка орла-могильника, як правило, відкладає два (рідко 1 або 3) яйця. Висиджує їх пара спільно близько 45 днів. Пташенят батьки годують до 65-77-ми денного віку. Їжа може бути найрізноманітніша, в залежності від місця проживання. Найчастіше це дрібні гризуни (полівки, ховрахи, миші, пищухи). Не байдужі орли-могильники і до граків. У Науру (область Казахстану) в 1925 році орли-могильники знищили граків всіх до єдиного.

орел-могильник

   Орли могильники занесені до Червоної Книги Росії. Але не дивлячись на заборону полювати на цю птицю, чисельність її постійно зменшується. У Казахстані, наприклад, на сьогоднішній день залишилося не більше 150 пар. На жаль, ймовірність зникнення орла-могильника дуже велика.

   Як зазвичай на закінчення дивіться ролик за участю орла-могильника

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin