Орел-карлик

        1 Ноябрь 2012

орел-карлик  Орел-карлик — найменший орел у світі. Його вага всього-навсього 600-900 грам, а розмірами він не більше шуліки. У цих птахів дуже різноманітний окрас — від бурого до майже жовтого. Вчені по окрасу навіть розділили орлів-карликів на 3 типи — темного забарвлення, світлого і проміжного.

   Орел-карлик чудово літає, ширяє на висоті, а коли побачить жертву заходить в піке. Часто цей маленький орел нерухомо сидить на дереві, чекаючи чергову жертву.

орел-карлик

   Орел-карлик мешкає на значній території Африки, Австралії, Південної Азії, зрідка навіть у Південній Європі, причому прилітають вони туди тільки на літо.

   Зазвичай орел-карлик гніздиться в густих лісах. Невеликі розміри, на відміну від своїх більших родичів, приміром, беркутів і орлів-могильників, дають йому можливість літати між дерев, переслідуючи основну здобич — дрібних птахів. Якщо полювання на птахів не получається, орел-карлик переходить на ящірок та дрібних гризунів (полівок, пищух, ховрахів). Його гострий зір може розрізнити полівку або мишу, яка зачаїлася в траві, з висоти 200 метрів.

орел-карлик

   Гнізда свої орли-карлики будують на деревах, віддаючи перевагу листяним, де багато сонця. Кладка складається переважно з 2 яєць, яку пара спільно висиджує близько місяця. Пташенят орли-карлики годують тією ж їжею, яку їдять самі, зазвичай це куріпки та гризуни.

орел-карлик

   Довірливість і допитливість цього маленького орла заслужили йому недобру службу. Під час компаній по боротьбі з хижаками орла-карлика нещадно знищували. Йому приписували, найчастіше несправедливо, крадіжку домашніх курей. Зараз орел-карлик вимагає захисту і якщо не вжити дієвих заходів, може взагалі зникнути як вид.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

До запису "Орел-карлик" є 1 коментарій

  1. Your post has moved the debate fodwrra. Thanks for sharing!

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin