Орангутанг

        16 Сентябрь 2012

орангутанг   Орангутанг (в зоології орангутан) належить до одного з двох азіатських видів людиноподібних мавп (другий вид — гібони). Ці тварини ростуть в тропічних лісах островів Калімантан і Суматра. У порівнянні з горилою, африканським двійником орангутанга, в останнього мавпячі риси виражені чіткіше. У орангутанга довгі передні кінцівки, задні коротші, ніж у горили, на ступнях і долонях довгі, викривлені пальці. Ними легко можна зірвати плід або вчепитися за гілку. Для складних операцій рука орангутанга не пристосована.

   Зріст у дорослого самця 120-135 см, а вага близько 100 кг. Розмах рук у орангутанга складає близько 2,5 метра.[yandex]

орангутанг

   Ці тварини віддають перевагу одиночному способу життя. Самку орангутанга іноді можна зустріти з 1-2 дитинчатами. Якщо зустрічаються між собою 2 самки, вони намагаються розійтися в різні боки, роблячи вигляд, що не помічають один одного. Кожен дорослий самець орангутанга має свою територію, на якій живуть кілька самок. Якщо чужинець потрапляє в його володіння відразу ж починається з’ясування відносин. Кожен з орангутангів кидається до найближчого дерева і з гучними криками починає його трусити. Триває це досить довго, поки один з конкурентів не зірве голос або не втомиться, тоді він іде геть.

орангутанг

   Надзвичайна спритність орангутангів дає їм можливість залазити на високі дерева за плодами. Люблять вони манго, сливи, інжир, банани. Самки орангутанга з дитинчатами взагалі рідко спускаються на землю.

орангутанг

   Серед всіх людиноподібних мавп орангутангам більше всіх існує загроза зникнення. Основні причини — знищення джунглів і свавілля браконьєрів. На сьогоднішній день орангутангів залишилося менше п’яти тисяч тварин. Але я щиро сподіваюся, що у людини вистачить розсудливості зберегти одного зі своїх предків.

   Орангутанги відмінні артисти і один з таких виступів я вам пропоную подивитися у відеосюжеті.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin