Ондатра

        1 Октябрь 2013

ондатра   Напевно, вам відомо, що батьківщина ондатри Північна Америка. У Росію тварину вперше завезли в 1928 році. За порівняно короткий період ондатра розселилася на величезних територіях, пристосувалась до нових умов від Крайньої Півночі до субтропічного поясу. В Україні вона з’явилася в 1944 році.

ондатра

   Ондатри живуть як на великих так і на  малих озерах, затонах, річках, де споруджують свої хатинки з очерету та інших водяних рослин, які їм трапляються. Поселення цих тварин легко знайти. Їх житло висотою близько метра і такої ж ширини має конусоподібну форму. Всередині є декілька камер, а в центрі гніздо. Самка ондатри приводить в одному виводкові зазвичай до 11 малюків, яких годує близько місяця. Цікавим є те, що тварина під час годування може знову завагітніти. В зв’язку з цим за рік ондатра народжує кілька виводків, що в свою чергу позитивно позначається на розвиткові популяції.

Ondatra_2

   Ондатра просто створена для життя в воді. Вона не тільки легко плаває, але  при цьому ще й досить швидко. Міцне 30-ти сантиметрове тіло мчить водною гладдю, немов маленька торпеда. На задніх лапах, пальці яких з’єднані невеликою плавальною перетинкою, є товсті жорсткі волоски, що створюють так звану плавальну бахрому і забезпечують їй краще відштовхування від води. Голий сплющений лускатий хвіст, завдовжки близько 20 см, виконує роль керма. Коли ондатра пірнає, складки шкури закривають вушні отвори. Тварина може пробути під водою більше хвилини. На суші ж ондатра неповоротка і швидко втомлюється. Тут її частіше можуть підстерігати і вороги — лисиця, вовк, яструб та інші хижаки.

ондатра

   Харчується ондатра переважно болотною рослинністю, іноді їсть жаб, молюсків та дрібну рибу. Цінується тварина за красиве та тепле хутро. Ондатра приносить дуже велику користь навколишньому середовищу —  вона покращує кисневий режим для риб у водоймі: взимку робить отвори в льоді, а влітку знищує жорсткі водорості. Враховуючи це , людина повинна дбати про ондатру.

   І закінчуючи свою статтю, пропоную вам, друзі, подивитися цікавий сюжет про ондатру

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2013 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin