Одноденки

        20 Май 2018

одноденки    Одноденки. І ось з’явилася вона з води, геть полетіла. Пурхаючи по повітрю, пару собі шукає. Знайшла, станцювала, яйця відклала і померла. На все на це знадобилося не більше двох-трьох годин. Ви, напевно, здогадалися, що мова йде про одноденку, цю дивовижну комаху, життя якої складає  всього декілька годин (деякі види живуть кілька днів).

одноденки

Ніби знаючи, що вік її короткий, одноденка не чекає, поки повністю перетвориться на дорослу комаху. Її личинка вилазить на сушу і, трохи просушивши крила, відправляється в політ. Це ще не доросла комаха, але вже й не личинка. Линька цієї «напівличинки» закінчується вже в польоті. На все на це йде часу практично не більше ніж ви встигли прочитати абзац, всього 1-2 хвилини.

одноденки

Але треба поспішати, час іде, а ще треба  знайти пару та станцювати над водою. І ось пара знайдена, починається танець. Злетіла одноденка вгору, застигла на мить і повільно вниз, як ніби сили махати прозорими крилами вичерпалися. Біля самої води зупинилася комаха, застигла, а через пару секунд знову стрімко вгору і все спочатку.

Спостерігати танці одноденок  можна теплими літніми безвітряними вечорами. Інший раз, здається, що тільки для танцю і з’являється ця комаха на світ. І в цьому є частка правди. Після танцю відкладе яйця одноденка, і все … А як інакше, адже за все життя вона навіть не їсть ні разу. Для цього немає у неї ні кишечника, ні навіть рота (у видів, які живуть по кілька днів така ж картина). Крім того, одноденка навіть за своє коротке життя може стати обідом для риби, птаха або більшої комахи.

личинка одноденки

А ось личинки одноденок зовсім інша справа. Залежно від виду одноденки  бувають як травоїдні, так і хижі. І живуть вони по 2-3 роки на дні водойми хто просто на поверхні, хто в норі, а хто під камінням. І все це для того, щоб одним ясним днем ​​вирватися з водяного полону і станцювати шлюбний танець,  відкласти яйця, і померти …

Один з масових вильотів одноденки дивіться у відеоролику

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin