Носороги

        8 Июль 2012

носороги   Носороги на сьогоднішній день налічують п’ять видів. Про особливості кожного з них я напишу в окремих статтях, сьогодні ж коротко їх загальна характеристика і кілька принципових відмінностей.

   Отже, всі носороги отримали свою назву від наявності рога, а то й двох на «носі». Вірніше буде сказати, один росте на носовій, а другий на лобовій частинах черепа. Три види носорогів обрали собі місцем проживання Азію (суматранський, індійський і яванський) і мають у своєму розпорядженні по одному рогу. Два ж види носорога віддали перевагу Африці (білий і чорний), і природа їх наділила двома рогами. Звичайно, таке визначення трохи умовне, так як зустрічаються особини і з більшою кількістю рогів, але це скоріше виняток. Всі носороги травоїдні тварини.

носороги

   Носороги ділять друге місце за розмірами з бегемотами серед всіх наземних тварин (їх вага становить 2-3,6 т). Перше ж місце одноосібно займає слон. Всім носорогам властиві дуже тонкий нюх та відмінний слух, але в той же час вони всі мають слабкий зір. Через слабкість зору при атаці ворогів носоріг часто промахується, але якщо вже влучить …

носороги

   Природних ворогів у носорога практично немає. Тигр або лев рідко наважуються нападати навіть на молодняк. Але от з людиною справи у носорога йдуть не зовсім добре. Його роги багато племен і народів вважають священними і цілющими. Через ці роги носорогів нещадно вбивають до теперішнього часу.

носороги

   Лише кілька років назад уряди деяких країн стали вживати заходів що до збереження цих своєрідних диких тварин. На жаль це відбувається не скрізь. Як результат суматранського носорога на сьогоднішній день залишилося не більше 350 особин. Я все ж сподіваюся, що розум візьме верх і ми не втратимо жодного з видів носорога.

   І невеликий відеоролик з життя носорога пропоную вам на закінчення

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin