Нельма

        23 Октябрь 2016

нельма    Нельма — одна з цінних риб півночі. Ця велика та гарна риба водиться в річках басейну Льодовитого океану. Довжина її більше метра, вага досягає 40 кг (зазвичай же 10-12 кг). Все тіло вкрите щільною лускою, але на голові луски немає. Рот великий, косий. Ця річкова риба зазвичай уникає морських вод, але в період нагулу заходить в слабо солонуватих водах.

нельма

   Красуня сибірських річок, нельма утворює місцеві популяції в окремих річкових басейнах. Є, наприклад, обська, тобольска, зайсанська, іртишська нельма. Цікаво відзначити, що в багатьох озерах Тюменської області, а також в Кубенськім озері Вологодської області утворилася озерна нельма.

   Нельма не створює зграй. Розмножується на бистрині. Молодь нельми харчується планктонними ракоподібними та повітряними комахами, дрібною рибкою. У період нагулу дотримується прибережних ділянок, з частковим виходом молоді в найближчі ділянки заплави.

нельма

   Стає статевозрілою в 13-14 років (в Єнісеї в 8-10). Нереститься в вересні-жовтні протягом 8-14 днів. Ікра нельми донна, зовсім не клейка. Одна самка метає 100-400 тис. ікринок. Після запліднення інкубаційний період триває майже 6 місяців. Вилуплення личинок відбувається в квітні.

   Нельма — хижа риба, яка поїдає в основному ряпушку та сигів. Вона порівняно легко пристосовується до незвичайних для неї умов. Відомий такий випадок. У першій половині XIX століття нельма піднялася по річці Сухоня для нересту, але не змогла повернутися назад до моря (на її шляху побудували греблю). Однак риба акліматизувалася в місці вимушеного проживання, утворивши нову форму, яка має цінні якості для людини — скоростигла, швидко зростає та невимоглива. Цей вид став предметом для переселення в нові місця.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Риба та рибалка       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin