Намбат

        29 Март 2018

намбат   Намбат або по-іншому мурашеїд (не плутайте з мурахоїдом) — один з найбільш зубастих ссавців на Землі. У його роті налічується 52 зуба. Не можна, правда, сказати, що вони великі, скоріше вони навіть недорозвинені, але їх кількість говорить про дивовижні факти. Зовсім донедавна вчені вважали, що намбат прямий нащадок мезозойських сумчастих комахоїдних тварин — родоначальників всіх сумчастих взагалі. А якщо так, то намбат найдавніший ссавець на Землі.

намбат

Але з недавніх пір натуралісти переглянули позиції  намбата і прийшли до ось такого висновку: така величезна кількість зубів — це наслідки еволюційного розвитку, так би мовити пристосованості до способу життя. Адже намбату потрібно перетирати, хоч і тендітні, але все ж панцирі термітів та мурах, причому у величезній кількості. Адже і назву свою «мурашеїд» тварина отримала тільки тому, що меню його складається виключно з цих комах.

намбат

Оригінальність намбата полягає ще й в тому, що він тварина хоч і сумчаста, але …  сумки не має. «Як?», — запитаєте ви. А ось як. Малюки, щойно народившись, по шерсті матері повзуть до сосків, а присмоктавшись до них ротом, просто висять. І тільки коли підростуть, зміцніють та поважчають, починають триматися ще й лапками. Такою особливістю не може похвалитися більше жодна тварина в Австралії. Подібне спостерігається тільки у деяких опосумів, які, як відомо, живуть за океаном — в Америці.

намбат

Сам намбат — тварина маленька, розмірами не більше білки, власне навіть його хвіст нагадує білячий. Забарвлення досить своєрідне  і дуже гарне. На горіхово-червонувато-бурому фоні шість яскравих білих смуг впоперек спини.

Жити мурашеїди воліють на самоті. Вночі сплять в сплетеному гнізді в дуплі або під яким-небудь поваленим деревом. На дерева якщо і залазять, то не високо. Сон у них незвичайний. Вони ціпеніють подібно деяким тваринам під час зимової сплячки. Через таку особливість сну намбат часто стає жертвою завезених в Австралію лисиць, які дуже розплодилися.

Вдень намбат відправляється на промисел. Риє землю, правда неглибоко, роздирає гнилу деревину міцними кігтями і все з однією метою — знайти своїх улюблених термітів. Він суне в кожну шпаринку свій довгий та тонкий ніс і швидко викидаючи довгий язик, злизує комах.

Тільки два види, і тільки в Австралії, і тільки на дуже обмеженій території водяться мурашеїди. Існування намбатів знаходиться сьогодні під великою загрозою. І, дай Бог, щоб цю статтю мені не довелося перемістити в рубрику «вимерлі тварини».

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin