Мустанги

        23 Декабрь 2015

мустанг    Мустанги. Усі домашні тварини, життя без яких зараз ми навіть собі не уявляємо — собаки, кішки, корови, кози, кролі і т.д., — колись були дикими. А ось з мустангами трапилося все навпаки. Вони є нащадками домашніх коней, яких ще в XVI столітті завезли до Америки іспанські колонізатори. З того часу понад 200 років вони росли і розмножувалися на волі, поки їх не почали ловити і об’їжджати індіанці, а потім і білі. Мустангів, яких обкатали, навіть використовували на поштовій службі та в кавалерії США. Їх також любили і одомашнювали ковбої.

мустанг

   На початку ХХ століття просторами Північної Америки гуляло близько 2 млн.  диких мустангів. Але колоністам були потрібні все нові й нові землі під поля та пасовища. Мустанги ж заважали їм. І ось на них почалося криваве й нещадне полювання. Їх винищували тисячами заради м’яса, яке йшло не більше ніж на собачі консерви. За статистикою в 1970 році  їх залишилося не більше ніж 17 000. І ось в 1971 році, на щастя, був прийнятий федеральний закон про заборону полювання на мустангів. І попри обурення деяких скотарів, цей закон дав свій результат — вже через кілька років мустангів стало близько 60000. Зараз йде непримиренна боротьба між романтичними шанувальниками природи та практичними скотарями з приводу подальшої долі мустангів.

мустанг

   Мустанг практично не відрізняється від звичайного коня. Але це тільки на перший погляд. Він набагато витривалішими і швидше за будь-якого домашнього коня. Він невибагливий і виживає навіть там, де практично немає корму, майже на голому камінні.

мустанг

   Мустанги живуть табунами в декілька сотень голів. Табуном керують відразу кілька ватажків. У шлюбний період між жеребцями відбуваються справжні бої за кобил. Вони стають на диби і б’ють один одного передніми ногами. Дуже часто бої мустангів закінчуються смертю одного з суперників.

   Серед ковбоїв існує думка, що гордий мустанг швидше помре, ніж буде жити в неволі. Насправді, загнані на край прірви мустанги, часто не замислюючись, кидаються у прірву. Вчені, звичайно, вважають, що мустанги це роблять  через  паніку від безвихідної ситуації, але версія ковбоїв все ж романтичніше.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin