Морські їжаки

        13 Ноябрь 2014

морський їжак   Морський їжак. Моря і океани населені від самої поверхні до найглибших впадин, і скрізь можна побачити, як найдивовижнішим чином пристосовані тварини до різних умов та форм існування. Життя існує і в темних, холодних глибинах океану, і в верхньому теплом водному шарі, і в щілинах коралових рифів, і під товстими льодами Арктики, і вздовж узбережжя Антарктиди.

морський їжак

    Але в океанах живуть тварини і рослини зовсім не ті, яких ми звикли бачити на суші. Основна маса тварин в океані  — це різноманітні найпростіші: корали, губки, зірки, медузи, ракоподібні, морські їжаки і т.д. Сьогодні ми поговоримо про морських їжаків, голки у яких такі ж колючі, як і у звичних для нас сухопутних їжачків. Ці тварини з’явилися на Землі вже 500 млн. років тому. На сьогоднішній день відомо близько 950 видів голкошкірих. Як правило морські їжаки мають форму приплюснутої  кулі, але можуть мати і форму яйця, і пляшки, і навіть сердечка. Тіло вкрите голками найрізноманітніших форм — гладенькими, ребристими, з шипами, відростками довжиною до30 см. Голки необхідні морським їжакам не тільки для захисту, але і для пересування. З їх допомогою тварини можуть рухатися зі швидкістю до 2 м / сек.

морський їжак

    Серед морських їжаків є й отруйні види. З уколом їх голок в кров тварини потрапляє отрута, настільки сильна, що здатна викликати параліч. Таких морських їжаків японські рибалки називають убивцями.

    Скелет-панцир морського їжака складається з 20 сплюснених і зрощених пластин. В ротовому отворі розміщуються 25 перегородок і пластин, які називаються «Арістотелевим ліхтарем». Це жувальний орган морського їжака. Харчується він водоростями, але при нагоді не погребує і їжею тваринного походження.

морський їжак

    Морські їжаки уникають яскравого світла, ховаючись в водоростях, піску, залишках раковин. Деякі види можуть міняти забарвлення.

    Самки можуть відкласти до 20 млн. ікринок-яєць. Деякі види навіть піклуються про своє потомство.  Морськими їжаками не проти поласувати морські тварини, а під час відливу — чайки, песці та лисиці.

    І як зазвичай на закінчення невеличке відео

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Найпр. безхребетні, молюски       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin