Мишачий опосум

        1 Апрель 2018

мишачий опосум    Мишачий опосум. Дехто вважає, що сумчасті тварини є тільки в Австралії. Але поспішаю вам, друзі, повідомити, що це далеко не так. Америка також  може похвалитися тваринами з інфракласу  сумчастих — опосуми та сумчасті щури. І якщо сумчастих щурів тут всього 7 видів, то опосумів — 65. Про один з них, а саме про мишачому опосума і піде сьогодні мова.

мишачий опосум

Як я вже сказав вище, мишачий опосум корінний мешканець Американського континенту і мешкає він на території  від Мексики до Бразилії. Напевно, ви вже здогадалися, що якщо мишачий, то значить маленький. І ви абсолютно праві. Як і у випадку з мишачим лемуром, мишачий опосум найменший серед своїх родичів.

мишачий опосум

Який же спосіб життя обрав цей малюк? А живе він так. Вдень спить, впавши в заціпеніння в затишному дуплі або в перебудованому на свій смак пташиному гнізді. Ціпеніє мишачий опосум так, що ніякий шум його не розбудить, не прокинеться він навіть тоді, коли його візьмуть з гнізда. Приблизно так само впадає в заціпеніння під час сну його далекий австралійський родич намбат.

мишачий опосум

Але тільки но сонечко сідає за горизонт, як мишачий опосум прокидається і починає скакати по узліссі тропічного лісу або по бананових плантаціях. Зловив цвіркуна або коника — смачно пообідав, знайшов фрукт — також голодним не залишився.

Я в самому початку сказав, що мишачий лемур сумчаста тварина. І я від своїх слів не відмовляюся, але ось саме сумки у нього й немає …. Дітлахи зовсім мікроскопічні висять, присмоктавшись ротами до сосок матері і нічим крім її шерсті не захищені. В цьому, до речі сказати, мишачі опосуми схожі також схожі на  австралійського намбата, про якого я вже згадував вище. Ось і виходить, що тварини навіть розділені величезним океаном бувають один на одного схожі.

Ворогів у мишачого опосума, звичайно ж, більш ніж достатньо, але найбільше йому дістається від носухи (вид єнота). От уже хто найбільше докучає цим малятам. Але якщо ви думаєте, що мишачі опосуми покірно приймають всі мінливості долі, то ви глибоко помиляєтеся. Вони і не думають здаватися без бою. Наїжачившись, показують велику пащу (якщо це пащею можна назвати), б’ються та кусаються. І нерідко бувають випадки, коли така зухвалість та лють, перемагає силу хижака.

 Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin