Миша
Миша зовні здається симпатичнішою від щура. Але шкоди вона приносить аж ніяк не менше. Крім того ці тварини розносять страшну хворобу — холеру. Тому люди їх наполегливо знищують.
Найпоширенішими є три види мишей. Перший — домашня миша, яка звичний сусід людини в сільському будинку, а іноді і в міському, приносить людям чимало клопоту. Довжина домашньої миші близько 18 см разом з хвостом, який за довжиною приблизно такий самий, як і тіло. Другий вид миші — лісова, а третій — польова.
Спосіб життя всі три види ведуть практично однаковий, при цьому домашня миша ще й легко стає ручною. Ласкава і спритна вона може потішити своєю поведінкою господарів. Деякі домашні миші навіть уміють співати — видають трелі схожі на спів молодої іволги.
Шкода від домашньої миші полягає навіть не в тому, що вона краде запаси, а здебільшого в тому, що вона псує підлогу, меблі, книжки тощо . Розмножуються тварини дуже швидко. Одна самка миші за рік може привести потомства до 45 малюків.
Лісова миша поширена по всій Європі та Середній Азії. Вона така ж спритна як і домашня, але ще й вміє стрибати.
Польова миша (не плутайте з полівкою) живе на величезній території від Рейну до Західного Сибіру. Вона найменш спритна з усіх своїх родичів, проте вона добродушна. Харчується тваринка зерном, комахами, черв’яками. Польова миша не тільки швидко бігає, але й уміє лазити по стеблах рослин. Цікаво й те, що ця тварина будує своє гніздо за прикладом пташиного, використовуючи для цього прутики.
Зникнення мишам, друзі, не загрожує, навіть не сподівайтеся.
За традицією на закінчення пропоную вам подивитися оригінальну сутичку миші з павуком та скорпіоном
Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!