Метелик адмірал

        21 Апрель 2018

метелик адмірал    Розпочати розповідь про красивого  метелика  адмірала  хочу з того, що давайте розберемося в походженні назви. Слово адмірал в перекладі з турецької означає «володар морів». Але яке відношення має метелик адмірал до моря, якщо він літає над лісами та полями? Включаємо логіку.

метелик адмірал

Швидше за все, ця назва з’явилася через те, що метелик  має червоні смуги на крилах, а у адміралів царського російського флоту на штанях  були широкі червоні лампаси. Мало того, вони ще й часто носили червоні стрічки через плече. Ось вам, друзі і явна асоціація.

метелик адмірал

Але є ще один зв’язок метелика адмірала з морем. Правда про цей зв’язок стало відомо досить недавно. Справа в тому, що метелик … перелітає з Європи в Африку, а з Африки в Європу. До сих пір до кінця не ясно, як комаха зі своїми слабкими крилами може виконати таку подорож. Навіть дикі качки або гуси не всі долітають до місця зимівлі. Можете собі уявити скільки метеликів гине при перельоті? Але факт залишається фактом.

З Європи метелик адмірал летить в Африку, відкладає там яйця і гине. Але його потомство на наступний рік робить зворотний переліт. Такі перельоти, правда, роблять не всі адмірали, а тільки деякі з них. І якщо ви десь побачили метелика адмірала з блідими, а іноді і пошкодженими крилами, то цілком можливо, що перед вами сміливий мандрівник.

Зимує метелик адмірал (якщо, звичайно, не полетів до Африки), забившись в яку-небудь щілину або під кору дерева. Але тільки-но перші весняні промені сонця починають пригрівати, як  він залишає свій притулок, щоб внести колорит в одноманітну сірість ранньої весни.

Гусениця у метелика адмірала теж яскрава — червоні або буро-червоні з жовтими цятками і смужками. Живуть на кропиві та будяках, ними ж і харчуються. З лялечок метелики з’являються в кінці липня або в серпні. Шкоди людині не приносять абсолютно ніякої.

І невеликий відеосюжет про метелика адмірала на закінчення

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin