Мавпи Нового Світу

        28 Декабрь 2015

широконоса мавпа    Мавпи Нового Світу. В тропічних лісах басейну добре всім відомої річки Амазонки живе безліч мавп. Їх називають однією загальною назвою — мавпи Нового Світу. Представники мавп Нового та Старого Світу (горила, шимпанзе, павіан, орангутанг, макака і т.д.) відрізняються за трьома самими характерними ознаками. По-перше, мавпи Нового Світу мають плоский ніс з широко розставленими ніздрями, в той час як представники Старого Світу мають вузькі носи. По-друге, у мавп Нового Світу немає властивих багатьом приматам зі Старого Світу сідничних мозолів. І по-третє, вміння чіплятися хвостом у деяких американських мавп, зовсім відсутнє у мавп Старого Світу.

капуцини

   Одна з найбільших мавп Нового Світу — павукоподібна мавпа, має довжину близько 60 см та майже метровий хапальний хвіст. Відпочиваючи, ця тварина хапається своїм хвостом за гілку та зависає вниз головою. На фоні неба вона дійсно нагадує павука, за що і отримала свою назву.

саймірі

   На противагу своєму родичеві, інший представник мавп Нового Світу — ревун, пересувається дуже повільно. Його хвіст  нібито живе власним життям. Він, як щупальце восьминога, обхвачує гілку, виконуючи роль страховки. Ревуни відомі своїми «концертами». Хоровий спів починається рано вранці. Спочатку звучить низьке гортанне завивання — це пробує свої сили головний самець. Потім до нього приєднуються інші самці, а самки створюють фон зі звуків, які нагадують гавкіт собак.

тіті

   В нетрях Амазонки водяться й інші дрібніші мавпи Нового Світу. Для більшості з них хвіст відіграє життєво важливе значення. Це і капуцини, і саймірі або біляча мавпа, і чорні мавпочки тіті.

уакарі

   Єдині короткохвості мавпи Нового Світу — уакарі з геть безкорисним хвостом довжиною всього 15 см. Згорблені, з довгою кудлатою шерстю, лисою головою та похмурим виглядом вони нагадують справжніх старців. Але це враження оманливе. Уакарі — одні з найспритніших гімнастів.

   Більш докладно про всі види мавп Нового Світу я розповім в окремих статтях. Слідкуйте за публікацією або підпишіться на розсилку.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin