Мавпа гусар

        17 Март 2018

мавпа гусар  Мавпа гусар або патас на відміну від більшості своїх родичів, які без дерев життя собі не уявляють (виняток зелені мавпи), подібно до макак воліють відкритий простір саван. Свою назву «гусар» мавпа отримала за червоно-рудий окрас шерсті на спині та білі руки.

мавпа гусар

Вдень  мавп гусар практично неможливо побачити на дереві, тому що вони там не бувають. Мавпа воліє перебувати на землі. І навіть коли виникає небезпека, вона не поспішає рятуватися на дереві, як це роблять більшість мавп, а пускається навтьоки. Патас може бігти, причому тривалий час, зі швидкістю близько 50 км / год. Серед мавп — це найшвидший бігун.

мавпа гусар

Мавпи гусари бувають двох видів — білоносі або ніснаси та чорноносі або патаси. І ті й інші живуть в Африці, але в різних географічних районах.

Обидва види подорожують по саванах, іноді проходячи за день до 12 км. Подорожують мавпи гусари невеликими зграями, я б навіть сказав, гаремами. Складається такий гарем з одного старого самця (а як же інакше), 7 — 12-ти самок та молоді. Самець патас ревно охороняє свій гарем, але в той же час набагато менше деспотичний по відношенню до самок, ніж, скажімо, павіан.

мавпа гусар

Самець у гусар майже в два рази більший за самку та може важити до 25 кг. У самок цих мавп чітко розподілена ієрархія — чим вище статус, тим ближче її місце до самця. Через це саме місце в колективі мавп гусар, між іншим, як і в будь-якому іншому жіночому колективі, самі розумієте, гризня та інтриги просто неминучі.

І якщо на дерева мавп гусар не може загнати навіть хижак, то ніч це робить без проблем. Коли темніє, патас забираються вище  на гілки і там сплять.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Примати       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin