Лисиця

        6 Июль 2012

лисицяЛисиця. Кому з вас, друзі, мама чи бабуся не розповідала казки, де однією з головних героїнь була лисиця? Напевно таких людей просто немає. У казках лисиця завжди виступає, як хитра красуня, яка задумала з’їсти зайця чи курочку. І казки не далекі від істини.

   Руда лисиця, а саме про неї піде сьогодні мова (всього існує близько 50 різновидів лисиці, але про них іншим разом), має дуже гарну шубку, особливо взимку, коли шерсть густа та пишна. Гарненький тонкий ніс лисиці викликає тільки позитивні емоції. Це те що стосується красуні  лисиці.

лисиця

   Що стосується бажання лисиці з’їсти зайця чи курочку, то тут трошки казка прикрасила лисицю. Звичайно, лисиця не відмовиться від таких ласощів, але вони їй не завжди під силу, особливо заєць з його швидкими ногами. Основний раціон (приблизно 85%)  лисиці становлять гризуни — ховрахи, полівки, миші і т.д. Цим самим лисиця надає неоціненну допомогу сільському господарству. Адже для того щоб насититися, лисиці необхідно з’їсти не менше 15-20 гризунів. Іноді правда лисиця може влаштувати цілу виставу, демонструючи свою хитрість і полюючи на таких птахів, як рябчик, тетерук або глухар. Вона може кілька годин витратити на те, щоб наблизитися до цих птахів на мінімальну відстань, а потім в декілька спритних стрибків закінчити розпочате.

лисиця

   Хочу розповісти вам, дорогі друзі, одну історію, свідком якої я був. Практично у всіх хутрових диких тварин в шерсті живуть паразити типу бліх. Коли їх кількість збільшується тварина починає відчувати сильний дискомфорт. Моя історія про те, який метод боротьби з паразитами застосувала лисиця. Я звернув увагу на лисицю, коли помітив її біля скирти соломи. Мені спочатку здалося, що лисиця їсть солому. Але придивившись, я помітив, лисиця не їсть, а набирає повний рот, з таки розрахунком, щоб солома стирчала в різні боки. З цим оберемком у роті вона побігла до річки, яка текла поблизу, та почала повільно по сантиметру заходити в воду. Коли над водою залишилася практично одна мордочка з оберемком соломи, лисиця різко пірнула і випливла за кілька метрів вгору за течією. Більшість паразитів, як ви зрозуміли, тікаючи по шерсті від води сконцентрувалися саме в оберемку соломи, яку лисиця кинула коли пірнала.

лисиця

   Ось така вона Лиса Патрикіївна. В даний час популяції лисиць нічого не загрожує і щороку любителям полювання дають можливість отримати трофей у вигляді красивої шкурки. Але всьому, звичайно, потрібна розумна межа, в тому числі і відстрілу лисиці.

   Про те як лисиця полює на гризунів у відео сюжеті. Дуже цікаво.

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin