Личинка бабки

        24 Июнь 2018

личинка бабки   Личинка бабки настільки цікаве створіння, що про неї я вирішив написати окрему статтю. Якщо хочете більше дізнатися про дорослу особину, то можете почитати статтю про бабку дозорець. Сьогодні ж поговоримо про личинку бабки, яка ховає в собі багато цікавого. Але про все по порядку.

личинка бабки

Отже, личинки бабки живуть у воді і їх зовсім не складно побачити на дні, хоч вони і мають  колір піску. Ви її без зусиль впізнаєте по таким самим величезним очам, як і у дорослої особини. Так само як і доросла бабка, її личинка — хижак і досить ненажерливий. За добу личинка бабки може з’їсти комах рази в два більше, ніж її власна вага.

Якщо ви подивитеся на рухи личинки бабки, то може цілком природно виникнути питання — як така лінива істота може так вдало полювати? Але якщо ви продовжите спостереження, то переконаєтеся, що нічого надприродного в цьому немає.

личинка бабки

Ось якась необережна комаха з’явилася недалеко від личинки бабки, але та залишається нерухомою. Чекає поки жертва наблизиться на потрібну відстань. І як тільки це відбувається, личинка бабки хапає здобич «рукою». Звідки взялася у неї рука? Виявляється і не рука це зовсім, а…  нижня губа. При довжині личинки бабки близько п’яти сантиметрів, довжина губи становить третину всього тіла. У складеному ж стані, губа прикриває частину голови немов маска. У такий спосіб бабка полює навіть на дрібних пуголовків.

личинка бабки

Саме час запитати — а як же вороги? Адже не може бути, щоб у личинки бабки не було ворогів. Як же вона від них рятується? А рятується личинка бабки знову ж таки не зовсім звичайно. Ось жук плавунець побачив личинку і кинувся до неї. Здається, що доля її вже вирішена. Але в останній момент відскочила личинка бабки сантиметрів на десять, потім ще раз і ще раз, при цьому навіть не поворухнувши кінцівками. Чаклунство? Ні — реактивний двигун. Так-так, саме реактивна тяга допомагає личинці бабки пересуватися. У неї на тілі є спеціальний мішок (приблизно такий  як у кальмарів та восьминогів), який заповнюється водою. Потім личинка воду різко виштовхує і за рахунок цього переміщується, набирає нову порцію і повторює все спочатку. Правда, не у всіх видів бабок личинки рухаються так, деякі все ж вважають за краще пересуватися за допомогою ніг.

Три роки личинка бабки живе на дні, а потім в один прекрасний день з якої-небудь травинки, що стирчить з води, вилазить на повітря. Так вона сидить деякий час, поки не лопне шкірка і з неї,  як в казці  не з’явиться доросла бабка. Після такого перевтілення вона ще буде сидіти практично нерухомо годин 5-6, а потім, змахнувши крилами, полетить.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin