Лемінг

        6 Июль 2012

лемінг   Лемінг. Друзі, коли вам кажуть слово тундра, що ви в першу чергу згадуєте з тваринного світу? Напевно, зовсім небагато. Тому що більшість з нас уявляє тундру такою собі сніжної пустелею практично без ознак життя. Насправді це не так. Тундра, як і інші кліматичні зони живе своїм життям і у тваринному світі також. Лемминг — це гризун, один з представників (і причому найчисленніший) ссавців тундри. Активний лемінг весь рік.

лемінг

   Взимку під сніговим покровом лемінг відчуває себе цілком комфортно. Харчується лишайниками, мохами, ягодами, травою і гілочками полярних беріз. У копитного лемінга до зими на передніх лапках відростають довгі кігті, які допомагають розривати змерзлу землю в пошуках їжі.

лемінг

   Від кількості лемінгів залежить доля більшості хижаків тундри (горностай, песець, біла сова, а іноді і вовк, тигр, та  навіть олень). Адже лемінги для них складають основний раціон. Для прикладу, — якщо кількість лемінгів невелика, то біла сова в цей рік навіть не робить кладку яєць.

лемінг

   Лемінги дуже плідні і утворюють цілі поселення у вигляді системи нір і гніздових камер. Самка лемінга з весни до осені дає життя приблизно 20 малюкам (3-4 посліду по 5-6 дитинчат в кожному).

   Так, що, дорогі друзі, як бачите іноді природа розпоряджається так, що від зовсім маленької істоти, залежить життя цілої екологічної системи.  Лемінг — наглядний  тому приклад. Тому, потрібно берегти те, що ми маємо, і ні в якому разі не вирішувати за матінку-природу — хто на Землі важливіший, а ким можна пожертвувати.

   Багато лемінгів держуть як домашніх улюбленців. Про це я вам пропоную подивитися відео

Пам’ятайте,  тварини — творіння Божі!        Рубрика: Гризуни       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin