Лелека

        21 Январь 2015

лелеки   Лелека. Скільки легенд люди склали про цього дивовижного птаха. Кому з нас не розповідали батьки казку про те, що нас приніс лелека? З давніх часів вважалося — у кого на будинку оселиться сім’я лелек, тому буде щастя і достаток. Є села, де майже на кожному будинку можна побачити гніздо лелеки.

лелеки

    На земній кулі всього живе 17 видів лелек (крім білого та чорного лелек, ще є ябіру, марабу, тантал та інші). На відміну від чапель і журавлів, лелеки віддають перевагу більш сухій місцевості. Улюблена їжа лелеки — жаби та змії, ящірки та ракоподібні, черепахи та дрібні птахи, миші та полівки, ховрахи і навіть зайчата. Ці гарні птахи цілий день бродять луками і берегами у пошуках їжі.

лелеки

    Білий лелека давно живе поруч з людиною. Гнізда він будує на дахах будинків, опорах ліній електропередач та інших високих місцях. Люди добре його вивчили, його зовнішній вигляд нам знайомий ще зі сторінок букваря. Але незважаючи на це, лелеки — обережні птахи. Інша справа, що вони користуються гостинністю людей і тому швидко звикають до них. Зиму лелеки проводять в Африці і південних районах Азії. До нас повертаються в березні.

лелеки

    Чорний лелека відрізняється не тільки кольором пір’я від свого білого родича, але й способом життя. Він воліє жити в найвіддаленіших куточках лісів і всіляко уникає контакту з людиною. На жаль, останнім часом чисельність цих птахів істотно скоротилася, вони занесені до Червоної книги.

    І ті й інші лелеки висиджують яйця близько 40 днів, причому обидва батьки. Потім ще близько двох місяців вони годують пташенят тією  ж їжею, що їдять і самі.

    Довгий час вважали, що лелеки безголосі. Але як з’ясувалося, голос у них є, ось тільки птахи рідко ним користуються. Вони воліють «балакати», клацаючи дзьобом. Полювання на лелек заборонене і будемо сподіватися, що вони й надалі будуть приносити в наші будинки дітей, а з ними і щастя.

    І про те, які лелеки батьки дивіться у фільмі

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2015 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin