Лебеді

        29 Ноябрь 2014

лебеді    Лебеді — великі та граціозні птахи. Зграя лебедів у повітрі — рідкісне за своєю красою видовище. Людина здавна почитає цих птахів, які символізують благородство та чистоту. В Англії ще 600 років тому лебедя-шипуна було проголошено королівської птахом. І нині англійській королеві належить більше 20 000 лебедів.

лебеді

    Швидкість їхнього польоту 60-80 км / год. І не дивлячись на свій благородний вид лебеді дуже агресивні і задерикуваті. Вони не потерплять на своїй території жодного лебедя, крім шлюбного партнера і своїх пташенят. Тому в одному водоймищі звичайно проживає тільки одна пара. Лебеді вірні одне одному, пара може прожити разом до 40 років.

лебеді

    Легенди приписують лебедям надзвичайної краси голос. Згідно з повір’ям перед смертю птах співає лебедину пісню, наповнену скорботи і відчаю. Але на жаль насправді лебеді не співають. Вони тільки шиплять, трублять, а коли вигодовують пташенят ще й гарчать, як собаки. Крім білих лебедів є ще чорні та чорношиї.

лебеді

    Але краса лебедів не заважала людям їх знищувати. Здебільшого полювали на них через смачне м’ясо, яке вважалося делікатесом, та шкурки з білим оперенням. Таке полювання привело до повного знищення в Північній Америці лебедя-крикуна — одного з найбільших водоплавних птахів. У 1933 році їх залишилося в США всього 66 особин. І тільки завдяки втручанню держави сьогодні їх число наближається до 10 000.

лебеді

    Лебеді створюють сім’ю на все життя. Вони будують великі гнізда, майже півтора метра в діаметрі. Самка відкладає 3-7 яєць, які висиджує близько семи тижнів. Виводок допомагає охороняти самець. У віці двох місяців пташенята можуть самостійно літати. На початку жовтня вони готові летіти на південь.

    Харчується лебідь в основному на воді пуголовками, ракоподібними, комахами та їх личинками, але іноді виходить на берег пощипати соковиту зелену травичку. У разі небезпеки птах, як качка, може пірнути і пливти під водою. Під час сну лебідь кладе голову на тулуб і прикриває дзьоб крилом.

    Невеликий ролик покаже Вам, друзі, лебединий танець

Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin