Ластоногі

        23 Ноябрь 2014

морж   Не так давно ластоногих виділяли в окремий ряд і до них належать морські леви, тюлені, морські слони та моржі. Кожному з них я планую присвятити окрему статтю, а сьогодні напишу про їх загальні риси та основні відмінності. Отже, незважаючи на те, що ластоногі краще себе почувають в океані, ніж на березі, вони зберегли властивість їх наземних предків — чотири кінцівки. Звичайно, вони вміють пересуватися по суші, але коштує їм це величезних зусиль. В основному ластоногі виходять на сушу тільки для линьки та народження потомства. Та й приємно подрімати далеко від акул і косаток.

морський лев

    Живуть ластоногі  здебільшого в північних холодних морях. Всі вони вважають за краще харчуватися рибою, хоча є й винятки. Наприклад, морський леопард нападає на інших теплокровних — пінгвінів та тюленів.

    Ластоногі всього налічують близько 30 видів. Їх поділяють на 3 родини — справжні і вухаті тюлені, моржі. До вухатих тюленів вчені відносять також морських котиків і левів. У них залишилася видима вушна раковина. Справжні тюлені і моржі таких раковин не мають. Вухаті і справжні тюлені відрізняються також способом плавання. Вухаті плавають, користуючись передніми кінцівками, а справжні тільки задніми. Моржі об’єднують обидва способи.

морський слон

    Ластоногі на коротких дистанціях можуть розвивати швидкість до 32 км / год. Вони можуть тривалий час перебувати під водою. Наприклад, тюлень Уедела може залишатися під водою близько 70 хвилин і пірнати на глибину до 600 метрів.

    З настанням шлюбного періоду, більшість ластоногих пливуть на звичні сімейні лежбища і виходять на сушу. Самці повертаються сюди раніше, щоб «забронювати» територію і чекати самок. Особливо запеклі бої проходять у морських слонів. Вони часто навіть калічать один одного. Чим північніше лежбище популяції ластоногих, тим коротший період годування малюків. Якщо в теплих водах цей період може тривати до півроку, то в північних широтах він складає всього 2-3 тижні.

гренландський тюлень

    Особливу цінність для людини завжди представляли шкіра та жир ластоногих, а у моржів ще й ікла. Це призвело до того, що багато видів (наприклад, моржі) стали на межу зникнення і зараз взяті під охорону та занесені до Червоної книги. Я щиро сподіваюся, що людство не втратить їх назавжди.

Особливої уваги вимагають до себе ластоногі Нової Зеландії. Хоча по правді кажучи, тваринний світ і історія Нової Зеландії — це щось особливе і неповторне, що вимагає окремого оповідання.

    А ось чим підкорюють ластоногі глядачів цирку, дивіться у відеосюжеті

Пам’ятайте, тварини —  творіння Божі!        Рубрика: Морські ссавці       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin