Ластівка

        24 Май 2014

ластівка    Хто з нас не спостерігав, як літають швидкокрилі ластівки! Життя ластівки тісно пов’язане з людиною. Вони ліплять свої гнізда під карнизами або під дахами будинків. Нерідко можна побачити, як ластівки в дзьобові носять грязюку з найближчих калюж, щоб побудувати затишне гніздечко.

ластівка

   Всі ластівки харчуються виключно комахами. Майже все своє життя вони проводять в польоті. Широким дзьобом ластівка спритно ловить «шестиногих» на льоту. За літо вона ловить близько мільйона різних мошок, комарів і інших комах. Перед  дощем або грозою літаючі комахи притискаються ближче до землі, відповідно ластівки теж літають низько над землею, щоб зловити їх. Звідси пішла народна прикмета — ластівка літає низько, отже, буде дощ.

ластівка

   Іноді в ластівчине гніздо залазить горобець. Ластівка тривожно кружляє навколо, намагаючись вигнати непрошеного гостя. Якщо це не допомагає, ластівка може кинути зайняте гніздо і виліпити поруч нове. На початку травня в гнізді з’являються 4-6 яєць, які висиджує тільки самка. Тим часом самець носить їй корм, а потім пара разом піклується про потомство. Пташенят ластівки вигодовують близько трьох тижнів, після чого пташенята вилітають з гнізда. Батьки навчають їх ловити комах ще близько тижня.

ластівка

   В після гніздовий період ластівки збираються у величезні зграї, які часом налічують десятки тисяч птахів, і до вересня — жовтня вони ночують в болотистих прибережних нетрях. На зиму вони відлітають на південь, а назад повертаються в кінці березня на початку квітня.

   Сьогодні відеоролик не зовсім звичайний, а втім, дивіться … і слухайте

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки:

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin