Кускус

        24 Январь 2018

кускус   Кускус — сумчаста тварина з родини посумів. Я вже говорив в статті про карликових посумів, що не варто плутати цю родину з американськими опосумами, вони навіть далекими родичами не перебувають, хоча і ті й інші сумчасті.

кускус

Як для посумів, кускус досить велика тварина. Розміром трохи менша за мармурову кішку, та й колір кускуса  віддалено нагадує її забарвлення (плями також мають «мармуровий малюнок»). На перший погляд  можна подумати, що у кускуса немає вух. Вони у нього такі маленькі, що з густої вовни майже не визирають. Хвіст кускуса також не звичайний. Починаючи з середини і до самого кінчика, він без шерсті та покритий дрібною лускою. Швидше за все це для кращого захоплення гілок.

кускус

Кускусів існує сім чи вісім видів, і всі вони ведуть нічний спосіб життя. Вдень міцно сплять, сховавшись  де-небудь між гілок, а вночі виходять на промисел. Пересуваються повільно подібно лінивцям або лорі при цьому для вірності ще й хапаються за гілки хвостом. Основна їжа — це листя, які їдять тварини у величезній кількості. Але якщо у кускусу на шляху зустрінеться, скажімо, ящірка, яка вчасно не втекла, або гніздо з пташенятами, то він без найменших докорів сумління пустить в їжу і їх.

кускус

Вагітність у кускуса триває всього 13 днів. Як майже всі сумчасті, самка народжує плоди недоношеними, які доношує в своїй сумці. Зазвичай приплід становить 2-4 малюка.

Кускуси, мабуть, перші з деревних сумчастих, які стали відомі вченим натуралістам. Багато хто і до цього часу  назву кускус застосовують до всіх посумів.

Швидше за все, первинна батьківщина кускусів  Нова Гвінея і прилеглі до неї острови. В Австралію, на думку вчених, тварини потрапили набагато пізніше і прижилися тільки в тропічних лісах північної її частини.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Сумчасті       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin