Купрей або сірий бик

        3 Декабрь 2017

купрей          Купрей або сірий бик. У 1930 році, подорожуючи по Індокитаю, тодішній директор паризького зоопарку професор А.Урбан заїхав до одного ветеринара. У нього він побачив колекцію рогів і серед них одні зовсім незвичайні. Будучи визнаним фахівцем в зоології професор, тим не менш, не зміг визначити, кому вони належали. Явно було видно, що ні буйволові, ні зубру, ні навіть туру вони належати не могли.

купрей

На прохання професора Р.Совель (так звали ветеринара) організував полювання на цього, раніше не баченого європейцями, бика. В результаті полювання був пійманий молодий купрей і убитий дорослий сірий бик, хоча він був зовсім не сірий, а чорний з білими «шкарпетками» до колін. Таким чином, для Європи була відкрита нова тварина — купрей. Чому ж його називали сірим биком, якщо він чорний? А тому, що чорні тільки дорослі бики, а молодняк та самки сірі. З огляду на те, що всього 1-2 дорослих бика очолювали ціле стадо, то вони зовсім губилися в натовпі.

купрей

Історія купреїв сумна, якщо не сказати трагічна. У 1957 році натуралісти зробили приблизний підрахунок сірих биків, які живуть на волі. Їх виявилося всього 850 голів. Потрібно до цього добавити, що живуть вони тільки в районах, що примикають до річки Меконг, а це країни Кампучія, В’єтнам та Лаос — країни, де не завжди спокійно і для тварин в тому числі.

купрей

У 1970 році в Кампучії вже залишалося всього 40 голів сірого бика, а у В’єтнамі за час війни купреїв повністю знищили. Скільки ж на сьогоднішній день залишилося купреїв у Лаосі, достовірно не відомо. Повірте, друзі, я щиро сподіваюся, що цю статтю мені не доведеться переносити в рубрику «Вимерлі тварини», але така ймовірність поки що існує.

І тим не менше до теперішнього часу з походженням купреїв не все ясно. До сих пір серед учених немає одностайності. Деякі вважають, що купрей — підвид туру, прабатька всіх домашніх корів. Інші ж переконані, що сірі бики — це колись давно здичавіла домашня худоба (подібно до мустангів в Америці). Але для мене особисто важливіше зберегти тварину незрозумілого походження, ніж з’ясувати достеменно родовід вимерлого виду.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Копитні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2017 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin