Куниця

        23 Апрель 2014

куниця   Куниця — досить велика тварина завдовжки 33-55 см та хвостом 15-25 см, з м’яким  та пухнастим  хутром сіро — коричневим на спині і світлішим з боків. На горлі чітко виражена помаранчева пляма, яка взимку трохи блякне.

   На відміну від свого найближчого родича соболя , який мешкає переважно в Сибіру, куниця живе по всій Європі, а  іноді зустрічається навіть на східному Уралі. На Україні поширено два види куниць — лісова та кам’яна.

куниця

   Лісова куниця надає перевагу старим хвойним та змішаним лісам  де багато сухостою та дерев з дуплами. Тут є де сховатися і достатньо їжі. Зазвичай тварина влаштовує гніздо в дуплі на великій висоті, тому що куниця вміє справно лазити й стрибати з дерева на дерево, використовуючи свій пишний хвіст як парашут.

куниця

   Куниця добре плаває, швидко бігає по землі навіть коли високий сніг завдяки покритим пишним хутром лапок . Дуже спритна і швидка куниця без особливих зусиль може зловити зайця , глухаря або тетерука . Харчується вона також мишами, дрібними птахами і навіть жабами. Однак її основний об’єкт полювання  — це білка. Не проти куниця поласувати і горобиною або іншими ягодами. Часто тварина розоряє й пташині гнізда в пошуках яєць, причому як на землі , так і на деревах.

куниця

   Шлюбний період лісової куниці починається в липні. Незабаром у неї з’являються 1-8 голих , сліпих , безпомічних малят. Але вже в чотири місяці вони стають дорослими і самостійними .

   Живуть куниці до 15 років. Найбільшу загрозу для молодих тварин представляють лисиця , беркут і пугач . Але все ж основна причина скорочення чисельності куниці — це полювання . Крім того, територія придатна для життя цієї тварини постійно зменшується через вирубку лісу, що (навіть подумати страшно) може призвести до повного зникнення куниці .

   Коротке відео про куницю як завжди на закінчення

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Хижаки       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2014 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin