Кропив’янка

        26 Октябрь 2016

 кропив'яник    Кропив‘янка або славка. У мене складається враження, що природа задумала і втілила в життя таку закономірність — чим менший птах, тим краще він співає. Кропив’янка таке припущення повністю підтверджує. Маленька, але дуже спритна, з кирпатим догори хвостиком пташка співає так, що аж дух захоплює. Кропив’янка сміливо може змагатися в вокальному мистецтві з відомими співаками — іволгою, жайворонком та навіть з соловейком. Одного разу почувши, а тим більше побачивши цю милу пташку, ви полюбите її назавжди.

 кропив'яник

   Живе кропив’янка в хвойних та змішаних лісах від Далекого Сходу до Підмосков’я і далі. Цей сірий клубочок став героєм багатьох повір’їв і навіть обрядів у народів Європи, є про нього навіть цілі книги. Перелітаючи з дерева на дерево, самець кропив’янки постійно співає, позначаючи свою територію та приваблюючи самок.

 кропив'яник

   Але не тільки співом і не стільки співом кропив’янка самець може привабити самку. Самка віддасть перевагу кращому будівельнику. Ось і будують кропив’янки гнізда, причому кожен кілька штук відразу. Самка ж вибирає краще. Якщо кропив’янка самець проявить себе як майстерний будівельник, він може обзавестися і декількома самками. Але ось допомагати вигодовувати потомство він буде тільки одній.

 кропив'яник

   Існує серед вчених думка, що на наш континент кропив’янка потрапила ще в льодовиковий або навіть дольодовиковий період з нинішньої Америки. І це ствердження не безпідставне. На Американському континенті живуть понад 60 видів кропив’янки. І ось, що цікаво, там вони всі мають тільки по одній «дружині».

   Сім’ї кропив’янки досить міцні та дружні. Діти не поспішають покидати рідну домівку і бувають випадки, коли вони допомагають вигодовувати наступне потомство. Харчуються кропив’янки зазвичай комахами, а взимку майже повністю переходять на ягоди.

   І невеликий відеоролик з кропив’янкою в головній ролі дивіться нижче

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2016 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin