Кріт

        28 Октябрь 2012

кріт   Кріт. Багато тварин вміють рити підземні ходи, але кріт — чемпіон в цій справі. Ця дивовижна тварина відноситься до комахоїдних і все своє життя проводить під землею. Своєю клиноподібною головою, яка плавно переходить у тулуб, кріт розширює хід  та відкидає распушену лапами землю. Лапи крота перетворилися на своєрідні лопати. Коротка м’яка шерсть дозволяє кроту рухатися як вперед, так і назад.

кріт

   Підземні ходи, які прокладає кріт, можуть тягнутися на сотні метрів. Під землею у тварини є і спальня, і довгі коридори, де він полює. Спальню кріт дбайливо вистилає травою, листям, мохом, а в підлозі робить замаскований запасний вихід. У разі небезпеки, йому всього лише потрібно відсунути підстилку та тільки його й бачили.

кріт

   На полювання кріт вирушає підземним ходом туди, де водяться черв’яки, жуки та інші комахи. Як правило, тунель для полювання має довжину близько 20 м. Коли виникає необхідність, кріт дуже швидко вириває нові ходи. Кажуть, що в м’якій землі кріт риє також швидко, як риба плаває. Від його житла окремі тунелі тягнуться до калюж та струмків. Крім того кроти і самі вміють копати колодязі, причому іноді досить глибокі, які наповнюються дощовою водою. Під землею вода довго не висихає, тому кріт має свій власний водопій. Без води кротові зовсім погано. Якщо під час посухи відшукати такий колодязь і налити туди води, то до неї напевно прибіжить кріт, а то й не один.

кріт

   На зиму кроти зариваються глибше, де земля не замерзає, слідом за своєю здобиччю — личинками, черв’яками та іншими безхребетними.

   Кріт дуже рідко виходить на поверхню землі. Один з таких моментів пропоную подивитися у наступному сюжеті.

   Памятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Комахоїдні       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2012 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin