Кречет

        10 Март 2018

кречет   Кречет — це досить великий сокіл, більший від сапсана, а вже в порівнянні з чеглоком або кібчиком так і зовсім гігант. Розмах крил кречета досягає 130 см, а вага близько 2 кг. Поширений в Азії та Північній Європі.

кречет

Незважаючи на те, що кречет поширений набагато менше, ніж інші соколи, але його слава величезна. Ще в XII столітті він був відомий  на Русі. Саме кречет згадується в «Слові о полку Ігоровім».

Як і більшість інших соколів, кречет сам не будує собі гніздо, а займає вподобане гніздо інших птахів на правах сильнішого. Особливо полюбляє він селитися на скелях. Звідси можна краще контролювати ситуацію навколо. Втім, кречет, як і більшість хижих птахів,  на тих що гніздяться поруч з ним птахів не полює. Такий вже неписаний закон. Сокіл навпаки відганяє від своєї території інших хижаків, а отже, гуси та качки перебувають під його охороною.

кречет

Зазвичай у кречета буває три-чотири пташеня, але не завжди. Так як основною складовою його раціону є лемінги, то від їх кількості кардинально залежить  благополуччя кречета. Ось і виходить, що рік на рік не приходиться. І чим менше лемінга, тим менше пташенят призводять кречети, а отже і їх загальна кількість в різні роки різна.

кречет

Але сказане вище зовсім не говорить про те, що кречет полює тільки на лемінгів. Перната дичина займає в його раціоні мабуть не меншу частку. Від їх кількості (в залежності від місцевості) також може залежати в деякій мірі популяція кречетів. Любить кречет пополювати на куріпку, а якщо немає такої, то і на голубів, галок, тетеруків, а також ворон.

Як я вже говорив вище кречети відомі дуже давно. А славу їм принесло звичайно ж соколине полювання. Прославився птах, як відмінний мисливець. У Середньовіччя інший кречет цілого статку  коштував. Коли кречет полює, він високо злітає в небо, а помітивши здобич, каменем кидається вниз. Зверху він б’є здобич та хапає гострими кігтями.

   Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin