Корольок

        24 Март 2018

корольок      Корольок — це другий за величиною, а вірніше сказати за мініатюрністю птах у світі. Поступається він лише колібрі. А якщо врахувати те, що колібрі живе на Американському континенті, можна з упевненістю сказати, що в нашій півкулі корольок рекордсмен по мініатюрності. Через таку першість іноді його навіть називають «північним колібрі».

корольок

Ці маленькі пташки і дійсно корінні жителі суворих хвойних північних лісів. Там якщо прислухатися, можна почути їх неголосне попискування (по-іншому і не назвеш) серед густих тайгових хащ. Корольок настільки малий, що його неможливо було б побачити навіть зблизька, якби не його яскравий чубчик, який то складається, то знову відстовбурчується на мініатюрній голівці. Швидше за все, і ім’я своє корольки отримали за таку ось «корону». Але зацікавлений читач може запитати: «Чому корольок, а не король?». Ну, який же з цієї пташки завбільшки з бабку, а то і меншу, король? Не більше ніж корольок.

корольок

Але для цінителів легенд є одна хороша новина. Існує і друга версія походження назви корольків. Повинен сказати, що мені особисто вона навіть більше подобається. Ось послухайте, вірніше почитайте. Вирішивши вибрати собі короля, птахи  довго думали — за якими критеріями його потрібно вибирати? І вирішили — буде королем той птах, який вище за всіх зможе злетіти. Багато птахів злетіли вгору, але орел залишив всіх позаду (вірніше внизу). І ось коли здавалося, перемога вже була в руках, з-під його крила вилетів  маленький  птах, який ховався в його пір’ї на грудях, і полетів ще вище.

Всі почали кричати: «Король! Король! ». Але була серед птахів мудра сова, яка побачила обман і вивела обманщика на чисту воду. Після цього орла заслужено вибрали королем, а маленьку пташку жартівливо назвали корольком. Так це прізвисько і прижилося за хитрою пташкою.

корольок

Але як би, то, не було, а корольок, незважаючи на свої крихітні розміри, може підніматися на таку висоту, що скажімо, синиці або горобцю ніяк і не під силу. На деревах вони вважають за краще жити на самих верхівках. І така любов до висоти винагороджується. Немає королькам там конкуренції і вони можуть собі знайти їжу. Влітку трохи легше, а от взимку знайти 6-7 грамів комах або личинок не так просто (саме стільки з’їдає корольок за день і рівно стільки ж він важить сам).

Хоча влітку у королька теж клопоту хватає. На висоті 10-12 метрів на одній з гілок ялинки зів’є  сім’я гніздечко, і знесе самка 6, а то і 11 яєць. Спробуй прогодувати таку ораву. Мало того — два рази на рік кладку робить корольок, вірніше королівна. Раз по триста в день прилітають корольки до гнізда з кормом для пташенят.

Підрахували  вчені, що один корольок знищує за рік більше трьох кілограмів комах, а це понад 8 млн. І більшість з них шкідники лісу. Ось і виходить, що така маленька пташка, а для лісу кращий лікар.

Пам’ятайте, тварини — творіння Божі!        Рубрика: Птахи       Запис має мітки: , ,

Попередній пост:     ←
Наступний пост:    

Від автора

Я люблю тварин вже тільки за те, що вони не здатні на зраду

Залишити свій коментарій

Яндекс.Метрика

2018 © Тварини · Войти · Працює на WordPress

Goodwin